-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Tovább bővíti gyárát Székesfehérváron a Continest Technologies
Az összecsukható konténerek gyártásában és fejlesztésében piacvezető Continest Technologies Zrt. 2021-ben nyitotta meg első gyáregységét Székesfehérváron, amely 2022-ben újabb gyárcsarnokokkal bővült.
A közel fél milliárd forintos európai uniós pályázati támogatásnak köszönhetően pedig jelentős kapacitásfejlesztés kezdődött el.
Az 1,7 Mrd összköltségű projekt előkészítése és megvalósítása 2022. második negyedévében indult el a székesfehérvári Continest gyárban. A projekt célja, hogy jelentős kapacitás- és hatékonyságbővítés történhessen az ipar 4.0 szemléletű fejlesztési terv megvalósításával a konténeralapú mobil épületek és épületszerkezetek gyártásában. Az energiahatékony konténeralapú épületszerkezetek és ideiglenes infrastruktúra egységek gyártásában különösen fontos szempontot jelentenek a fenntarthatósági szempontok.
„Az első Open Day megrendezésével fontos célunk, hogy a jelenlegi megvalósítási szakaszban bemutathassuk azt az utat és azokat az eredményeket, amelyeket a Continest gyár bővítésében az új, környezettudatos és a fenntarthatóságot erősítő termékeink fejlesztésében eddig elértünk. Jelentősen nőtt a termelési kapacitásunk és a hatékonyságunk, valamint a tevékenységünk költséghatékonysága, így jelentősen csökkent a felhasznált energia mennyisége és a kibocsátott környezetkárosító anyagok mennyisége is.” – mondta bevezetőjében Kirchkeszner Ágnes kommunikációs igazgató.
Vincze István gyárigazgató a gyárbejárás során elmondta, hogy a gyártótechnológia kapacitásának nagyléptékű fejlesztése keretében robot hegesztőt, robot hajlítót, CNC panelvágót, kompresszort és csúcseszterga-gépeket, targoncákat és darukat szereztek be. "Az IT fejlesztésünk keretében pedig fontos eredmény az új integrált vállalatirányítási rendszer bevezetése. Termékfejlesztéseink pedig olyan környezettudatos látásmód alapján kerültek meghatározásra, amelyek javítani tudják a zöld technológiai megoldással készülő alapkonténereink energiahatékonyságát. Ennek egyik jó példája a néhány hónapja átadott CONTe-GO, az elektromosautó-töltőkonténer, vagy az összecsukható folyosókonténer is. Jelenleg a gyár egyedi projekteken dolgozik, ami egy teljesen más gondolkodásmódot és munkaszervezést igényel, mint a szériagyártásunk, de mondanom sem kell, nagyon könnyen adaptálódott a folyamatosan bővülő munkaszervezetünk az új kihíváshoz.”