Továbbjutott a Cornexi-Alcoa az EHF-Kupában!

A legjobb 16 közé jutás volt a tét a női kézilabda EHF-Kupa fehérvári visszavágóján. A dán Aalborg kétgólos előnnyel utazott a Cornexi-Alcoa-AutoBahn otthonába, tehát a fehérvári hölgyek érezhették magukat kedvezőbb helyzetben, hiszen hazai környezetben nem tűnt ledolgozhatatlannak a hátrány. A Cornexi minden csapatrészben felülmúlta a válogatottak sokaságát felsorakoztató ellenfelét, remek kapusteljesítmény, kemény védekezés, s eredményes támadójáték jellemezte a fehérváriak kézilabdáját. A végén nem is lehetett kérdéses, hogy ki jut tovább, a Cornexi-Alcoa-AutoBahn 30-26-ra nyert a visszavágón, így 56-54-es összesítéssel jutott a legjobb 16 közé. Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Aalborg DH 30-26 (15-12)
2007.11.11. 20:05 |

Kissé idegesen kezdtek a csapatok az 1200 néző előtt vívott találkozón, az első támadások mindkét oldalon kimaradtak. A harmadik percig kellett várni az első gólra, ekkor Balogh Bea szerzett vezetést a Cornexinek hétméteresből. A túloldalon is egy magyar játékos lőtte az elsőt, Mehlmann Ibolya vette be Fekete Csilla kapuját. Igazi kupa-iramot diktáltak a csapatok, gyors támadásokat vezettek az ellen kapujára, s a párharcból eleinte a vendégek jöttek ki győztesen. Az Aalborg azonban csak a hetedik percig vezetett. Fekete innentől egészen a meccs végéig brillírozott a kapuban, a hazaiak védekezése is feljavult, Szrnka Hortenzia bombagólokat ragasztott a dán hálóba, s Vaszari Virág baloldali szélsőjátékát sem tudtak feltartóztatni a látogatók. A büntetőket Balogh és Tápai Szabina is biztos kézzel értékesítették, az Aalborg pedig csak a baloldalon jelentett veszélyt, így a szünetben háromgólos, 15-12-es Cornexi-előnyt mutatott az eredményjelző.

A második félidőre ellentmondást nem tűrő elszántsággal jött ki Vura József együttese, s emellé gördülékeny játék párosult. Hamarjában hat találattal elhúztak a hazaiak, elsősorban Tápai góljainak és a remeklő Feketének köszönhetően, a dánok pedig talált góljaikkal képtelenek voltak tartani a lépést. Hiába variálta védekezését az Aalborg mestere, hatosfal és nyitott védekezés ellen is működött a hazai taktika. A 40. perc után aztán hatékonyabbá vált a dánok hátsó alakzata, Mehlmann sorozatos büntetőivel pedig fokozatosan felzárkózott az Aalborg, de csak háromra… A hajrában Vaszari nagyon élt, és csatlakozott hozzá Tápai és Szrnka is a gólgyártásban, míg a túloldalon szinte csak a magyar válogatott Mehlmann vitte a hátán csapatát. A vége előtt két perccel már tudni lehetett, nem győzhet az Aalborg Fehérváron, a Cornexi-Alcoa-AutoBahn 30-26-ra nyert, így 56-54-es összesítéssel jutott az EHF-Kupa legjobb 16 csapata közé.

Cornexi-Alcoa-AutoBahn – Aalborg DH 30-26 (15-12)

Székesfehérvár, 1200 néző
 Vezette: Plesa, Pripas (ROM)

Cornexi: Fekete – Vaszari 8, Trishchuk 1, Tápai 10/3, Vijunaite, Bernataviciute, Balogh 3/2. Csere: Kovács A., Szrnka 7, Kamper, Lévai 1, Mayer. Vezetőedző: Vura József

Aalborg: Voijcic – Bosen, Mortensen 4, Bognár, Deriouguina, Mehlmann 8/5, Bille-Hansen 6. Csere: Noergaard (kapus), Mörk, Brodsgaard, Logvin 3/1, Holst 3, Möller 2. Vezetőedző: Leif Gautestad

Kiállítások: 12 ill. 8 perc
 Piros lap: Möller