Továbbjutott az Albacomp a kosárlabda Magyar Kupában

82-82. Ilyen arányban végzett döntetlenre az Albacomp a kosárlabda magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán a Dombóvár otthonában. A fehérváriaknak hazai környezetben kellett megvívniuk a a továbbjutásért, ami nem tűnt könnyű feladatnak, pláne annak tekintetében, hogy a bajnokságban is kélezett harcot folytat Peresztegi Nagy Ákos együttese a rájátszásért. Albacomp - Planet-Leasing Dombóvár KC 98-79 (26-24, 25-16, 21-19, 26-20)
2008.03.19. 22:39 |

A Magyar Kupa visszavágóján szoros első negyedet hagytak maguk mögött a csapatok, az Albacomp mindössze két ponttal volt jobb, majd a második etapban már megnyugtatósn növelte fórját. A kezdő ötös remekelt, mindenki 10 pont fölött termelt, s ami örömteli, Bencze Zoltán is szórta a kosarakat, tehát már eredményes volt a centerjáték is. A fordulás után sem adta ki kezéből az irányítást az Alba, minden negyedben hozzátéve addig megszerzett előnyéhez, teljesen megérdemelten győzte le a Dombóvárt, és jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

Albacomp - Planet-Leasing Dombóvár KC 98-79 (26-24, 25-16, 21-19, 26-20)