Továbbra is nyeretlen az Alba Volán-FeVita a Continental Kupa négyes döntőjében

A Fehérvár Continental Kupa négyes döntőjének második játéknapján a Volánt legyőző Avangard Omszk a finn Ilves Tamperét is megverte, 4-1 arányban. Az eredmény tudatában a fehérorosz bajnok Junost Minszk úgy korcsolyázott jégre az Alba Volán – FeVita ellen, hogy a lépéstartás érdekében csakis a győzelem volt számára elfogadható. Így is kezdtek a kvalifikáció nyertesei, az első percekben nagy nyomás alatt tartották a fehérvári kaput, és ennek a negyedik percben meg is lett az eredménye: a cseh Chlubna szerzett vezetést a Junost-nak... Alba Volán-FeVita – Junost Minszk (1-2, 0-1, 1-2)
2007.01.07. 01:57 |
 A Fehérvár Continental Kupa négyes döntőjének második játéknapján a Volánt legyőző Avangard Omszk a finn Ilves Tamperét is megverte, 4-1 arányban. Az eredmény tudatában a fehérorosz bajnok Junost Minszk úgy korcsolyázott jégre az Alba Volán – FeVita ellen, hogy a lépéstartás érdekében csakis a győzelem volt számára elfogadható. (fotó: www.albavolanfevita.hu)

Így is kezdtek a kvalifikáció nyertesei, az első percekben nagy nyomás alatt tartották a fehérvári kaput, és ennek a negyedik percben meg is lett az eredménye: a cseh Chlubna szerzett vezetést a Junost-nak. A folytatásban is Budainak kellett brillíroznia, azonban a 13. percben ismét megadásra kényszerült. Redlis passzából Voscsenikin volt eredményes. A Volán nem roppant össze a kétgólos hátránya tudatában, és a 15. percben Anton Poznik remek passzával  Palkovics Krisztián lépett ki, és szólója végén fonákkal csúsztatta a pakkot a belorusz kapus lábai között a gólvonal mögé, 1-2. A periódus végén kettős emberelőnyben játszhatott a kék-fehér alakulat, de ezt a fórt nem sikerült gólra váltani.

A középső harmadot nagy elánnal kezdte a Junost, a Volán játékosai szinte ki sem szabadultak saját védőterületükről, és a nyomásnak nyögés lett a vége, a 28. percben emberfórban hokizhatott a Minszk, és egy távoli lövéssel Krivomaz állította vissza a kétgólos vendégelőnyt, 1-3. A fehérváriaknak is volt lehetőségük a gólszerzésre, azonban hiába játszhattak kétszer is kettős emberelőnyben Ocskayék, a Poznik és Smidriak által megeresztett távoli lövések nem találták el a kaput. Amikor a hazai térfélen csúszott a korong, akkor többnyire Budai Krisztián volt a pakk végállomása, a válogatott hálóőr – ahogy azt már megszokhattuk – ismét remekelt a ketrec előtt, bravúrt bravúrra halmozott.

Az utolsó játékrészt emberhátrányban kezdte Karel Dvorak alakulata, és a fórt könyörtelenül váltotta gólra a harmad 52. másodpercében a Minszk, Volkov mattolta Budait. A fáradó Volán egyre kevesebbszer jutott el a fehérorosz ketrecig, a 48. percben ezt nem is nagyon gyakorolhatták a fehérváriak, ugyanis megint létszámfölényben játszhatott a Junost, és az előnyt megint góllal használta ki a válogatott hátvéd, Vladimir Kopat révén, 1-5. Az utolsó tíz percre már visszavett az iramból Zakharov mester csapata, az Alba Volán játékosai az eredmény kozmetikázásáért szálltak harcba, sikerrel. Az 57. percben Palovcik lövését védte Gorjacsevszkih, majd Csibi korongját fogta a gólvonalon. Az 59. percben aztán végre a maga javára tudta fordítani emberelőnyét a Volán: Holéczy Roger távoli lövését követően Kangyalon változtatott irányt a pakk, ami aztán a belorusz hálóba vágódott.

A Junost Minszk 5-2-es diadalával az utolsó napon a tornagyőzelemért száll csatába az Omszkkal, míg a Volán a nyeretlenek harcában a Tamperével mérkőzik meg a bronzéremért.

Alba Volán-FeVita – Junost Minszk (1-2, 0-1, 1-2)