Trónfosztás a Szent István Kupán - a Partizan Beograd nyerte az idegek harcát a döntőben

Vasárnap este véget értek a második alkalommal megrendezett Szent István Kupa küzdelmei. A négynapos torna zárónapján helyosztó találkozókat rendezték meg a Vodafone Sportcentrumban. A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia együttese a negyedik helyen végzett, miután 101-65-re kikapott a Cibona Zagrebtől. A címvédő Real Madrid is vereséget szenvedett a döntőben a Partizan Beogradtól, így a szerbek először nyerték meg a nemzetközi tornát.
2014.02.02. 20:49 |
KÉPGALÉRIA a döntőről és díjátadásról
 Az utolsó nap küzdelmei az FC Bayern München és a magyar U-16-os válogatott mérkőzéssel indultak. A bajorok Fancini és Dracker irányításával sokkal jobban kezdték az első negyedet, így tizenkét pontos, 26-14-es német előnnyel folytatódhatott a következő negyed. Ferenczi Tamás tanítványai ezt követően magukhoz ragadták a kezdeményezést, és taktikus játékkal 75-60-ra győztek az FC Bayern München legjobbjai ellen. Sikerével az U-16-os magyar válogatott megszerezte a torna hetedik helyét. A nap második meccsén a Flash Beograd csapott össze a KK Krka Novo Mesto együttesével. A szlovének a 21 pontot szóró Blaz Toplak vezetésével végig vezetve, 73-50-es győzelemmel érték el az ötödik helyet a Szent István Kupán.
 A szerb és szlovén együttes randevúja után már a dobogós helyek eldöntéséért feszültek egymásnak a csapatok. A bronzéremért az A és a B csoport két második helyezettje, a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia és a horvát Cibona Zagreb játszott egymással. A tavalyi döntős, Cibona Zagrebet a Partizan Beograd, míg a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiát a címvédő Real Madrid győzte le az utolsó csoportmeccsen. Az első két napban mutatott parádés formát nem sikerült átmentenie Szinisa Szavovics tanítványainak a Real Madriddal szemben. A Cibona Zagreb ellen azonban mindenki bízott a sikeresebb szereplésben.
 Az első negyedben aztán hamar elszálltak a bronzálmok, miután a horvátok 28-8-ra húztak el az első negyedben. A helyzet csak tovább romlott a második negyedben, ahol a vége előtt két perccel már 50-16-ra is vezettek a horvátok. A fekete-fehérben játszó hazaiak egyszerűen képtelen voltak tartani a remeklő Jelinicet. A DKKA legjobbjának ezen a találkozón is Milan Kusonic és Abu Patrik bizonyultak, akik mindent megpróbáltak, de egyedül kevesek voltak a parádézó horvátok ellen. A nagyszünetre 55-24-es horvát előnnyel vonulhattak pihenőre az együttesek. A második játékrészben hiába próbálta meg utolsó erőtartalékait mozgósítani a DKKA, végül 101-65-re kikapott, és negyedik lett.
 A délután fénypontját jelentő fináléban a Real Madrid a tornán először szereplő Partizan Beograddal csapott össze. A találkozót a Real kezdte jobban, hiszen az első negyed végén még 24-23-ra vezetett José Luis Pichel Martínez alakulata. Luka Doncic-ék a második negyedben is fokozták az iramot, de Vanja Marinkovic révén 43-42-re zárkóztak fel a szerbek a szünet előtt. A nagyszünet után aztán teljesen elveszett a királyiak galaktikus mágiája, és a kiválóan küzdő Partizan játékosai végül 80-77-re diadalmaskodtak. Győzelmükkel a tornán először szereplő szerbek nyerték meg a II. Szent István Kupát.
Csütörtöki eredmények:
Magyarország U16 – Cibona Zagreb 67-92 (11-26, 11-23, 14-28, 31-15)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Bayern München 75-65 (19-7, 26-20, 21-14, 9-24)
Partizan Beograd – KK Krka Novo Mesto 90-58 (20-15, 26-18, 23-9, 21-16)
Real Madrid – Flash Beograd 96-70 (29-10, 22-23, 26-16, 19-21)

Pénteki eredmények:
Cibona Zagreb – KK Krka 77-65 (15-10, 24-13, 21-11, 17-31)
Dávid Kornél KA – Flash Beograd 71-60 (18-19, 20-11, 20-17, 13-13)
Partizan – Magyarország U16 (25-22, 20-20, 18-9, 20-19)
Real Madrid – Bayern München 78-43 (21-10, 14-11, 19-16, 23-6)

Szombati eredmények:
Magyarország U16 – Krka Novo Mesto 73-89 (23-21, 16-18, 13-28, 21-22)
Bayern München – Flash Beograd 52-66 (9-14, 19-15, 16-18, 8-19)
Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia – Real Madrid 46-78 (13-20, 15-19, 2-19, 16-20)
Partizan Beograd – Cibona Zagreb 92-84 (20-19, 22-19, 17-28, 33-18)

A csoportok végeredménye:
A csoport:
1. Real Madrid 6 pont
2. DKKA 5 pont