-
Szépség, ajándékba
Tizenhat saját készítésű festményét ajándékozta oda a Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény Maroshegyi Gondozási Központja, illetve az Ezredéves Iskola számára Penkné Ördögh Kati. Az amatőr festő képeiből november elején nyílt kiállítás a Köfém Művelődési Házban, a tárlat zárásaként került sor az ünnepélyes adományozásra.
2024.11.27. -
Adventi koncert a Bazilikában
A harmincadik Adventi Koncertjére készül a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, amelyet 2024. november 29-én,19:00 órai kezdettel rendeznek a Szent István Székesegyházban. A Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar mellett közreműködik a Kodály Zoltán Általános Iskola Gyermekkara, Füredi Nikolett, Fehér Adrienn, Rezsnyák Róbert és Tóth Marcell - zongorán. Vezényel: Ruff Tamás őrnagy, a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar karmestere.
2024.11.27. -
Adventi hangverseny
Különlegességekkel, számos vendéggel várja a közönséget a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekar idei adventi hangversenyén. Az ünnepi dallamok pénteken este hét órakor csendülnek fel a Szent István székesegyházban.
2024.11.27. -
Előadó-művészeti támogatás
Idén 4,5 milliárd forintot biztosít a Kulturális és Innovációs Minisztérium az előadó-művészeti szervezetek támogatására.
2024.11.27.
Tudományos diákköri konferenciát rendeztek Székesfehérváron
Tizenhatodik alkalommal rendezte meg a Kodolányi János Főiskola Székesfehérváron a főiskolai hallgatókat, oktatókat, kutatókat megmozgató Tudományos Diákköri Konferenciát 2010. november 19-én. Az őszi TDK-n 18 főiskolai hallgató előadásszerűen, a 21. század technikai lehetőségeit kihasználva 20 percben számolt be az általa választott egy-egy téma tudományos kutatásainak eredményeiről.
2010.11.22. 14:49 |
Tizenhatodik alkalommal rendezte meg a Kodolányi János Főiskola Székesfehérváron a főiskolai hallgatókat, oktatókat, kutatókat megmozgató Tudományos Diákköri Konferenciát 2010. november 19-én. Az őszi TDK-n 18 főiskolai hallgató előadásszerűen, a 21. század technikai lehetőségeit kihasználva 20 percben számolt be az általa választott egy-egy téma tudományos kutatásainak eredményeiről.
A főiskolán 1999-ben útjára indult TDK-konferencia nagy hagyományokkal rendelkezik, hiszen az elmúlt 10 évben közel 300 hallgató szerepelt az országos, regionális és intézményi tudományos diákköri megmérettetéseken. A konferencián való részvétel előtt az elvégzett munkáról a hallgatók dolgozatot készítettek, melyet a főiskola oktatói bíráltak el. A Turizmus, Gazdálkodási és menedzsment, Andragógia és Szociális munka, ill. Média és Irodalom szekcióban versenyző diákoknak a prezentációt követően a zsűri vitát indító kérdéseire kell választ adniuk. Különlegessége volt a mostani versenynek, hogy a TÁMOP „Hallgatói és intézményi szolgáltatásfejlesztés a Kodolányi János Főiskolán" című pályázat keretében tehetséggondozó tréning és gyakorlati képzés keretében készülhettek fel a konferenciára a résztvevők is, elsajátítva jogi ismereteket, vállalkozási ismereteket, pályázatírást, kutatásmódszertant, prezentációs technikákat és vitakultúrát.
A helyezést elérő vagy dicséretben részesülő hallgatók nemcsak pénz- és tárgyjutalom részesülnek, dolgozataikkal a kétévente megrendezésre kerülő országos konferenciára (OTDK) is nevezhetnek. Legutóbb a XXIX. OTDK-n 2009-ben két második, egy harmadik helyet és egy különdíjat szereztek intézményünk hallgatói. A Közgazdász Hallgatók Tudományos Tanácskozásán 2010-ben a Turizmus Szekcióban Fehér Patrik III. helyet érően szerepelt.
Eredmények:
I. Gazdálkodási és Menedzsment Szekció
helyezés: Lőrincz Alexandra: Innováció és tudásalapú fejlődés (Témavezető: dr. Csath Magdolna)
helyezés: Harmath Mónika: A KKV szektor versenyképességének megőrzése és növelése (Témavezető: dr. Csath Magdolna)
helyezés: Csiba Kitti Kíra: Guinness – a siker titka (Témavezető: dr. Csath Magdolna)
Különdíj: Fűr Klaudia: KJF: Kapocs az oktatás és a vállalatok között (Témavezető: dr. Csath Magdolna)
II. Andragógia és Szociális Munka Szekció
helyezés: Ácsmán Szandra: Operett mese (Témavezető: dr. Ujváry Gábor)
helyezés: Kovács Ferenc: Oktatási egyenlőtlenségek újratermelődése (Témavezető: dr. Baráth Gabriella)
helyezés: Lipcsei Kornélia: Felnőtt emberek hozzáállása a tanuláshoz (Témavezető: dr. Torgyik Judit)
III. Média és Irodalom Szekció
helyezés + különdíj: Molnár András: The Pattern of Non-Supernaturalism in the Anglo-Saxon Classic Weird Tale (Témavezető: dr. Kodó Krisztina)
helyezés: Csőke Róbert: A legnépszerűbb elektronikus médium – a televízió – hatásának vizsgálata (Témavezető: dr. Bódi Zoltán)
IV. Turizmus Szekció
II. helyezés: Fehér Virág: Budapest turizmusában rejlő lehetőségek – a Gundel példáján (Témavezető: dr. Füreder Balázs)
Különdíj: Kanesütz Ádám: Kőkapu és környékének gasztronómiai és turisztikai térképe (Témavezető: dr. Füreder Balázs)