Tündértornyokkal jutalmazták a meseírópályázat győzteseit

 Kihirdették a Tündérszó Meseíró Pályázat győzteseit szombaton, a Városi Képtárban. A pályázatot a Gárdonyi Géza Művelődési Ház írta ki, amelyere hat ország, kilencvenhat városából összesen 225 írás érkezett. Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva is köszöntötte a fiatal írójelölteket, akik közül a legügyesebb pályázók Franta Dezső iparművész "Tündértornyait" vihették haza.
2011.05.29. 16:24 |
Kihirdették a Tündérszó Meseíró Pályázat győzteseit szombaton, a Városi Képtárban. A pályázatot a Gárdonyi Géza Művelődési Ház írta ki, amelyere hat ország, kilencvenhat városából összesen 225 írás érkezett. Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva is köszöntötte a fiatal írójelölteket, akik közül a legügyesebb pályázók Franta Dezső iparművész "Tündértornyait" vihették haza.
KÉPGALÉRIA a díjátadóról
 Második alkalommal nevezhettek a 8-15 éves gyerekek a Tündérszó elnevezésű meseíró pályázatra. Adorján Viktor, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház igazgatója nyitotta meg az ünnepélyes díjátadót, amelyen elmondta, hogy 2005-től kezdve készítenek gyermekek számára hasonló pályázatokat. Elsőként 2005-ben a Tolnai Utcai Áltakános Iskolától kapta meg a művelődési ház a Tollpihe nevű meseíró versenyt szervezésének jogát. Ennek 5. évfordulóján, 2010-ben született meg az ötlet, hogy létrehozzanak egy olyan felhívást is amely minden magyarul beszélő és író iskolás számára lehetőséget ad a megmérettetésre. Így az ideivel együtt már másodszor sikerült nemzetközi versenyt meghirdetniük, amelyre hazánkon kívül Kárpátaljáról, a Vajdaságból, a Felvidékről, Svájcból és főként Erdélyből érkeztek mesék.
 
 
 A művelődés ház hosszabb távú tervei között szerepel az is, hogy később a beérkező anyagokból megjelentessenek egy kötetet is, amelyben a nyertes mesék kapnának helyet. Erre és a munkájuk folytatására bíztatta a szervezőket Brájer Éva, a Kultúrális bizottság elnöke is, aki elmondta, büszke arra, hogy a Gárdonyi Géza Művelődési Ház ilyen alkalmakat ad a gyerekeknek, és örül annak, hogy az idejüket nem a számítógép előtt töltik, hanem ilyen pályázatok megírásával.
 
 A beérkező pályázatokat Sohonyai Edit, Kálnay Adél írónők, és mint zsűrielnök Nógrádi Gábor író bírálták el, majd adták át a jutalmakat. A szakmai zsűri minden díjazott számára készített értékelést és néhány szóban mindenkit bíztattak a további írásra, és persze az olvasásra. Mindemellett kiemelték azt is, hogy az idei mesék olyan színvonalasra sikeredtek, hogy bárhol publikálni lehetne, amely igencsak meglepte a írókat. Manapság a legfontosabb, hogy a tehetségeinket ne hagyjuk elveszni, meg kell tartani őket és ez a fantasztikus pályázat remek eszköz erre - jegyezte meg Nógrádi Gábor.
 
 
 Számos témában érkeztek be a mesék, amelyek különböző hosszúságúak és témájúak voltak. A zsűri elsősoban azt díjazta, hogy kinek az írása volt tanulságok, vagy korához képest kiemelkedő. A pályázatokat  a korkülönbség miatt az elbírálásánál két kategóriára, Kisebbekre és Nagyobbakra osztották.
 
A dízatottak neve és meséik címe:
 
Kisebbek:
Különdíj: Egri Botond, Tordatúr (Erdély) - Jani és a varázspálca
Különdíj: Szűcs Boglárka, Várpalota - A Birkás királynője
Különdíj: Tóth Szonja Kiara, Karácsond - A színevesztett ország
Különdíj: Elek Zsuzsanna, Dévaványa - A születésnapi ajándék
Különdíj: Nagy Kristóf gergő, Szatmárnémeti (Románia) - A hernyó és a pillangó
Különdíj: Tánczos Szintia, Tapolca - Titokzatos nyár az erdőben
 
Kiemelt különdíj: Horváth Dávid, Kaposvár - Egy labda különös álma
 
3. helyezett: Dániel Boglárka, Nyárádszereda - Az én régi cipőm
2. helyezett: Szabó Kitti, Báránd - Az elégedetlen hóember
1. helyezett: Hullám Mónika, Szentgál - A három fertály óra
 
Nagyobbak:
 
Különdíj: Tasnádi Balázs, Kolozsvár (Erdély) - Varázsvilág
Különdíj: Janszo Orsolya, Párkány (Felvidék) - cím nélkül
Különdíj: Beke Noémi, Győrújbarát - A képzelet szárnyán
Különdíj: Csuszner Ágnes, Gyergyószentmiklós (Edély) - Mire jó egy elásott csont?
 
Kiemelt különdíj: Tornóczky Sára, Bátaapáti - Világcsúf királykisasszony 
 
3. helyezett: Györke Dénes Adolf, Barót (Erdély) - A kis szegénylegény
2. helyezett: Harmati Melinda, Várpalota - Tücsi
1. helyezett: Dobai Dóra, Köblény - A népmese