-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Új főtanácsosaink – Kneifel Imre, Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pedagógusnap alkalmából több kiváló tanár, óvónő és intézményvezető munkáját ismerte el főtanácsosi címmel. Interjú-sorozatunkból a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait. Az új főtanácsosok közül most Kneifel Imrét mutatjuk be olvasóinknak, aki a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium igazgatója, de zenészként és karnagyként is ismert.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pedagógusnap alkalmából több kiváló tanár, óvónő és intézményvezető munkáját ismerte el főtanácsosi címmel. Interjú-sorozatunkból a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait. Az új főtanácsosok közül most Kneifel Imrét mutatjuk be olvasóinknak, aki a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium igazgatója, de zenészként és karnagyként is ismert.
- Fehérváron zenészként, karnagyként és tanárként is ismerik az emberek. Mikor kezdődött a pedagógus pályafutása?
- A Vasvári Gimnáziumban kezdtem a pályát főiskolásként 1976-tól, az óvónőképzőben és az ének-zene tagozaton is tanítottam. Egészen 1993-ig dolgoztam itt, amikor iskolaigazgató lettem jelenlegi munkahelyemen, a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnáziumban. Az intézmény sokszor került válságos helyzetbe, de végül sikerült olyan utat találni, hogy megmaradjon a kodályi hagyományok őrzőjének. Ez a folyamat szerencsésen egybe esett a Vasvári Pál Gimnázium profilváltásával, így jogfolytonosságot lehetett biztosítani. 1994-től 10 évig együttműködtünk a konzervatórium életre hívásában, örülök, hogy hozzájárulhattunk ahhoz, hogy Zeneművészeti Szakközépiskolával gazdagodjon Fehérvár intézményrendszere.
- Milyen struktúrában működik most az intézmény?
- 8+4 osztályos zenei gimnázium vagyunk, szerencsére magas, 35 fős osztályátlagaink vannak. Természetesen nem mindenki zenei pályára megy azok közül, aki itt hozzánk járt, sokan nyelvtanárok, jogászok, vagy éppen műszaki egyetemet végzett emberek lesznek. Emberközeli képzést valósítottunk meg, a zene mellett komoly számítástechnikai és nyelvi tudást szerezhetnek itt a diákok. Tavaly szeptembertől már művészeti iskolaként működünk, néptáncot, grafikát-festészetet, drámajátékot tanulhatnak a gyerekek. Szerencsére nagy az érdeklődés az iskola iránt, szeptembertől újra 2 osztály indul.
- A városban nemcsak tanárként, igazgatóként, hanem zenészként is ismerik. Hogyan kezdődött ez a pályafutás?
- Középiskolás koromban néptáncoltam, az egyetem alatt is visszajártam táncolni Fehérvárra. A Zeneakadémia kórusában ismerkedtem meg a Mákvirág zenekar vezetőjével és nagyon megkedveltem azt a stílust, amit képviseltek. Bevettek az együttesbe táncolni, később a hangszereken is megtanultam játszani. Az Alba Regia Néptáncegyüttes vezetője az akkor Budapesten nagy sikerrel induló Sebeő Ferenc együtteséhez hasonló zenekart akart Fehérvárra hozni, így került Fehérvárra a Mákvirág, majd később engem bízott meg Botos József, hogy oldjam meg a zenei kíséretét. Így alakult a Tilinkó együttes, ma is gyakran koncertezünk, többek között Siófok, Kisbér, Budapest tartoznak a gyakori fellépési helyszíneink közé.
- Karnagyként, az Alba Regia Vegyeskar vezetőjeként is ismerhetik Önt a fehérváriak..
- Annak idején az Alba Regia kórust vettem át Kneifel Ferenctől, majd a 80-as évek elején az Ikarus Ifjúsági Vegyeskarral kezdtem el dolgozni. 1991-ben egyesült a két kórus, azóta számos alkalommal hallhattak minket a fehérváriak és az ország zenekedvelő közönsége.