-
25 mázsa pontyot telepítenek
Két ütemben telepít halat a Bregyó melletti tóba a Széchenyi István Horgász Egyesület. A három nyaras pontyok egy részét már múlt héten, a maradék halat pedig jövő héten engedik a tóba. Az egyesület egy sikeres pályázatnak köszönhetően tud ennyi halat telepíteni a fehérvári tóba.
2025.04.02. -
Képeslapok és amigurumi
Két izgalmas kiállítás várja az érdeklődőket áprilisban, a Vörösmarty Mihály Könyvtár két tagkönyvtárában. A Tolnai utcai intézményben amigurumi technikával készült alkotások, míg a Budai útiban Székesfehérvár várostörténetéhez kapcsolódó képeslapok láthatóak.
2025.04.02. -
Programok az autizmus világnapján
Több napon át tartó programsorozattal készült az autizmus világnapjára az Arany EGYMI. A rendezvények között szerepel pedagógustréning, gyerekeknek szóló rendőrségi bemutató, zenés színpadi előadás és szemléletformáló találkozó, valamint a hagyományos belvárosi KÉK séta, melyhez bárki csatlakozhat.
2025.04.02. -
Meggyógyultak a gólyák
A Sóstó Vadvédelmi Központ szakemberei egy csodálatos vizes élőhely mellett, Székesfehérvártól és a Velencei-tótól délre engedték útjára azokat a gólyákat, melyek a tavalyi vonulásba már nem tudtak becsatlakozni rehabilitációjuk miatt.
2025.04.01.
Új gyerekbarát orvosi rendelő nyílik a napokban a Fiskális úton

A Fiskális úton, a napokban nyíló székesfehérvári magánrendelőben különös gonddal és odafigyeléssel fordulnak a gyerekek felé az egészségügyi szakemberek. Az új megközelítés és módszerek célja, hogy megszüntessék a kis páciensek félelmeit és megkönnyítsék a szüleik dolgát!
Figyelem, törődés és szakértelem – ez a három fogalom határozza meg a munkánkat. – mondja Dr. Zentai Bernadett az új rendelő egyik vezetője. "Mi mindenkit meghallgatunk, nálunk nem marad kérdés megválaszolatlanul. Fontos, hogy egyenrangú felekként kezeljük a hozzánk forduló anyukákat és gyermekeiket, mert gyakorló szülőként pontosan tudjuk, hogy nincs elesettebb és kiszolgáltatottabb, mint egy beteg apróság, vagy egy kétségbe esett és aggódó Anyuka.”
A Doktor Plusz szakmailag magasan képzett orvosai közül szinte mindenki gyermeket nevelő családos ember, így tökéletesen tisztában vannak a szülői gondoskodásból fakadó szorongással és gyermekeink ismeretlentől való félelmével, valamint azzal, hogy milyen sokat segíthet a támogató és elfogadó orvosi magatartás abban, hogy ne vésődjön be egy-egy orvosi vizsgálat traumaként gyermekeink lelkébe. Nem titok: betegség esetén a kisgyereknek éppen annyira van szüksége gondoskodásra, törődésre és nyugalomra, mint a szakorvosi vizsgálatra vagy megfelelő gyógyszerekre.
Márpedig a félelem kisgyermekeknél hatványozottan jelentkezik – és ha felnőttként nem tudunk megfelelően bánni az ő félelmeikkel és szorongásaikkal, akkor csak „újratermelődik”, és felnőtt korukra is megmarad. A szabály egyszerű és a Doktor Plusz orvosai minden esetben be is tartják: minél kevésbé kapcsolódik rossz élmény a gyerekkori orvos vizsgálatokhoz, annál kevésbé fog bennünket az később megviselni felnőtt korunkban.
Empátia és kommunikáció: gyermekközpontú gondolkodás
Az első és legfontosabb, hogy az orvossal való találkozás a megérkezéssel kezdődik. A gyerekek már a vizsgálat előtt a váróban vagy a tavasszal elkészülő udvari játszótéren játszhatnak, az új egészségügyi központ szakemberei pedig minden körülmények között igyekeznek a lehető legfájdalommentesebben és legkevesebb trauma okozásával elvégezni a szükséges vizsgálatokat és kezeléseket. A rendelő orvosai nem csak a szülők számára, de a kis betegeik részére is alaposan elmagyarázzák, hogy mi és miért történik velük a vizsgálat során – természetesen az ő nyelvükön és fogalomkészleteikkel, életkoruknak és fejlettségi szintjüknek megfelelően.