Újabb Albacomp-győzelem a bajnokságban

A kosárlabda NB1 második fordulójában két veretlen csapat találkozott az Alba Regia Sportcentrumban. A Kaposvárt az utolsó pillanatban legyőző Albacomp a Nyíregyházát  lelépő Zalaegerszegi TE KK együttesét fogadta. A jó hangulatú összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, de a fehérváriak gyorsan reagáltak, s fordítottak, innentől kezdve azonban már nem adta ki kezéből az irányítást. Goran Miljkovic együttese szinte minden periódusban több pontot termelt üldözőjénél, s tulajdonképpen magabiztos győzelmet aratott. Az Albacomp két forduló után hibátlan teljesítménnyel várja a folytatást. Albacomp - Zalakerámia-ZTE KK 77-70 (21-16, 16-15, 21-20, 19-19)
2007.10.14. 10:18 |

Két győztes csapat találkozott egymással a férfi kosárlabda NB1 második fordulójában az Alba Regia Sportcentrumban. A Kaposvárt az utolsó pillanatban verő Albacomp a Nyíregyházát lelépő Zalaegerszeg alakulatát látta vendégül. A ZTE kezdte jobban a meccset, a vendégek ötpontos előnyénél időt is kért Miljkovics mester, s a taktikai szünet jó hatással volt a fehérvári csapatra. Az albás játékosok gyorsan 9-0-s rohamot hintettek, s eztán előnyüket tartották is. Az első negyedben öt pont volt az Albacomp fórja, amit a második játékrészben eggyel toldott meg.
 Fordulás után itt is ott is potyogtak a kosarak, majd egy jól elkapott szériának köszönhetően tíz ponttal elhúzott a Fehérvár, de a Zete hamarosan visszazárkózott. Az Albacomp jól őrizte előnyét, a harmadik periódust megint egy ponttal hozta, a hajrában pedig hiába üldözte az Egerszeg a hazai alakulatot, megszorongatni nem tudta. Az Albacomp 77-70-es győzelmével 100%-os a bajnokságban.

Albacomp - Zalakerámia-ZTE KK 77-70 (21-16, 16-15, 21-20, 19-19)

Albacomp: Simon B. 12, Brown 12/6, Radovics 3, Henderson 13/3, Bencze 13. Csere: Nuber 4, Dávid G. 9, Soós 7/3, Hanga 4. Edző: Goran Miljkovics.

ZTE: Miskovics 20/3, Walters 11/3, Kámán 14/6, Hoffmann 1, Garma 16. Csere: Keresztes, Gáspár 5/3, Simon L. 3/3, Baki. Edző: Nikola Lazics.