Újabb FC Fehérvár-győzelem a felkészülési időszakban

Nem sokat teketóriázott az FC Fehérvár sorrendben kilencedik felkészülési mérkőzésén, a horvát bajnokság élmezőnyébe tartozó Csáktornya ellen már a 10. percben vezetést szerzett, Mario Bozic 25 méterről bődületes bombagóllal vette be a sárga-kékek kapuját. A horvátok is többször veszélyeztettek a parázs hangulatú találkozón, de amikor a védők már verve voltak, akkor Sebők Zsolt brillírozott a gólvonal előtt... FC Fehérvár - Cakovec 3-0 (1-0) /foto: www.fcfehervar.com/
2007.07.15. 11:46 |

Nem sokat teketóriázott az FC Fehérvár sorrendben kilencedik felkészülési mérkőzésén, a horvát bajnokság élmezőnyébe tartozó Csáktornya ellen már a 10. percben vezetést szerzett, Mario Bozic 25 méterről bődületes bombagóllal vette be a sárga-kékek kapuját. A fehérváriak hűek szerettek volna maradni eddigi jó szokásukhoz, miszerint a felkészülési időszak mérkőzései során nem szenvednek vereséget, és a Sebők – Vadász, Baranyai, Horváth, Mohl – Nagy, Kocsis, Bozic, Vayer – Palásthy, Dajic összeállításban kezdő Vidi a vezető találat után is irányított. /foto: www.fcfehervar.com/

Igaz, a horvátok is többször veszélyeztettek a parázs hangulatú találkozón, de amikor a védők már verve voltak, akkor Sebők Zsolt brillírozott a gólvonal előtt. A 38. percben egyenlíthetett is volna a Cakovec, azonban egy buktatás miatt megítélt büntetőt hárított a fehérvári hálóőr. A szünet előtt Dajic növelhette volna a Vidi előnyét, de Basic kapus is a helyén volt.

A második félidőben jött a szokásos csere: pályára léptek a szerződésükre még mindig türelmesen váró futballisták, Simek, Sitku, Koller és Farkas Balázs, s a fehérmezesek játéka méginkább felpörgött. Az 52. percben Simek életveszélyes beadásáról Sitku ugyan lekésett, de a menteni igyekvő Andre lábáról a hálóba gurult a labda, 2-0. Nem sokkal később egy horvát oldalháló, majd egy Vayer Gábor által megkínált kapufa következett. A 60. percben játékba szállt, Lattenstein, Csobánki, Dvéri és a szerződtetni kívánt horvát kapus Kobetic is, aki nagyon otthonosan mozgott a pályán, majd a 65. percben Bozic szabadrúgása után begyakorolt figura végén Vayer Gábor lőtte ki a bal alsó sarkot. Az FC Fehérvár 3-0-s győzelmével kilencedik edzőmeccsén sem talált legyőzőre, s Marijan Vlak vezetőedzővel együtt reméljük, ez a csapat a bajnokságban is remekelni fog.

”A felkészülési mérkőzéseken nagyon jól játszottunk, az edzéseken is kiválóan dolgoztak a fiúk, és ez az eredményeken is látszik. - mondta Marijan Vlak, az FC Fehérvár vezetőedzője. - Van húsz kiváló játékosunk, épp ezért nagyon nagy kár lenne, ha ez a csapat nem tudna együtt maradni. A klubnak és magának a városnak, Székesfehérvárnak sem lenne jó, ha a csapatot nem tudná együtt tartani. Az a foci, amit a fiúk játszanak a mérkőzéseken, vonzza a nézőket, s ha ez a gárda együtt marad, akkor tízezrek jönnek majd ki szurkolni a Sóstói Stadionba. Szeretném kérni a klubvezetőket, hogy beszéljenek egymással, mert – még egyszer mondom – nagyon nagy kár lenne a városnak, ha nem sikerülne leigazolni azt a három-négy játékost, akikkel megerősödve nagyon jó eredményt érhetne el a csapat. Nem olyan nagy pénzről van szó, tehát ez később biztos megtérülne.”