Újabb FC Fehérvár győzelem a fővárosban

A Borsodi Liga 4. fordulójában az FC Fehérvár együttese a Fáy utcába, a Vasas otthonába látogatott. A két piros-kék gárda összecsapását a helyzeteit szinte százszázalékosan kihasználó fehérváriak megérdemelten nyerték három gólos különbséggel. Vasas-FC Fehérvár 0-3 (0-1), gólszerzők Csizmadia, Koller, Alumona. Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: "Ezen a mérkőzésen egy nagyon jól játszó Vasast sikerült legyőznünk. A 3-0-s siker ellenére, azt kell mondjam, hogy még hagy kívánnivalót maga után a játékunk. Remélem, a jövőben ezeket sikerül kiküszöbölnünk."

2005.08.28. 00:23 |

Vasas-FC Fehérvár 0-3 (0-1)
Fáy utca, Illovszky stadion 2000 néző
Vezette: Megyebíró (Szpisják, Medovarszki)

Vasas: Németh G.-Balogh Zs., Salamon, Tóth A. (Németh N. 79.perc), Elek-Bárányos, Füzi K., Zováth, Rósa H. (Gyánó 46. perc)-Weitner (Lázok 69. perc), Waltner
Vezetőedző: Egervári Sándor

FC Fehérvár: Tudor-Csizmadia, Kuttor, Koller, Vincze Z.-Farkas B., Schwarcz, Lattenstein (Bartyik 75. perc), Györök-Sitku, Disztl D. (Alumona 64. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Csizmadia, Koller, Alumona

Sárga lapok: Bárányos illetve Disztl D.

A mérkőzés rövid krónikája:

5. perc: Györök szöglete után a jókor érkező Csizmadia a kapu jobb oldalába csúsztatott. 0-1
25. perc: Koller adta el a labdát könnyedén a saját kapujától 20 méterre, amit Zováth megszerzett, majd Weitnerhez továbbított, aki Bárányost hozta játékba, de a középpályás ígéretes helyzetben az oldalhálóba bombázott.
31. perc: Rósa adott be balról, Waltner megelőzve védőjét 6 méterről a jobb alsó sarok mellé fejelt.
36. perc: Bárányos lőtt estében ballal 25 méterről. A középre tartó lapos lövést Tudor könnyedén hárította.
50. perc. Sitku emelt volna Disztl D. elé, Elek azonban menteni tudott az utolsó pillanatban.
52. perc: Füzi K. 18 méterről erőteljes lövést küldött a fehérváriak kapujára, Tudor előrevetődve védett.
57. perc: Gyánó húzott el a balszélen, laposan középre passzolt, de a fehérvári kapus Waltner elöl kibokszolta a labdát.
78. perc: Györök bal oldalról elvégzett szabadrúgását Koller 7 méterről bólintotta a Vasas kapujának jobb felső sarkába. 0-2
87. perc: A két csereként beált fehérvári gőlja következett: Györök elfutott a bal oldalon, majd hajszálpontos keresztlabdát küldött Bartyikhoz, aki futtából, egyből középre passzolt, és a berobbanó Alumona 11 méterről nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 0-3

Csertői Aurél értékelése a mérkőzés után: Ezen a mérkőzésen egy nagyon jól játszó Vasast sikerült legyőznünk. A 3-0-s siker ellenére, azt kell mondjam, hogy még hagy kívánnivalót maga után a játékunk. Remélem, a jövőben ezeket sikerül kiküszöbölnünk.