Újabb Fradi-verés a Jégcsarnokban

A Borsodi Jégkorong Liga küzdelemsorozatában kedden este immár másodszor fogadta a címvédő Alba Volán-FeVita a Ferencváros együttesét. Az egykor szebb napokat megélő FTC a múlt héten megsemmisítő vereséget szenvedett a fehérvári jégcsarnokban, és a mostani találkozó elején is úgy tűnt, hogy a Fradi nem tápászkodott fel poraiból. Alba Volán-FeVita - Ferencváros 8-2 (3-2, 3-0, 2-0)

2006.10.18. 02:35 |

A második perc végén már két góllal vezettek a fehérváriak: előbb fodor Szabolcs, majd húsz másodperccel később Holéczy mattolta Szőke kapust. A zöld-fehérek azonban felelevenítve régi harcmodorukat nem törtek meg és egyenlítettek, a 12. percben Kordisz, majd nem sokkal később Jánosi vette be a Hetényi által védett fehérvári kaput. A Fradinak mindössze ennyi öröme volt a bajnokin, mert Michal Stastny gyorsan helyre tette az erőviszonyokat, és a harmad vége előtt előnyhöz juttatta csapatát.

A középső játékrészben a kék-fehérek mezőnyfölényét Svasznek, Palkovics és Gröschl nyomatékosították találataikkal, tehát tulajdonképpen már ekkor eldőlt a három pont sorsa, 6-2-re vezetett a Volán.

A meccs első gólját jegyző Fodor a záróharmad nyitányán is betalált, majd megint jött Anton Poznik – mint általában mindig – és beállította a 8-2-es végeredményt.

Alba Volán-FeVita - Ferencváros 8-2 (3-2, 3-0, 2-0)

Székesfehérvár, 300 néző, vezette: Dr. Nyeste, Bedő, Baros.
 Kiállítások: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Simon), illetve 12 perc + 10 perc fegyelmi (Schellin)