Újabb névadóval ünnepelte a kórház a Szent György napot

 A Fejér Megyei Szent György Kórház hagyományos Szent György-napi ünnepségén a kórházban dolgozó emberek emlékérmek és kitüntetések formájában kapnak visszajelzést arról, hogy milyen fontos a napi munkájuk az intézmény és a lakosság számára is. A rendezvény után a Hotelépület névadó ünnepségére várták a dolgozókat, az épület Dr. Kuchár Ferenc főigazgató nevét kapta.
2016.04.22. 16:03 |
A Fejér Megyei Szent György Kórház hagyományos Szent György-napi ünnepségén a kórházban dolgozó emberek emlékérmek és kitüntetések formájában kapnak visszajelzést arról, hogy milyen fontos a napi munkájuk az intézmény és a lakosság számára is. A rendezvény után a Hotelépület névadó ünnepségére várták a dolgozókat, az épület Dr. Kuchár Ferenc főigazgató nevét kapta.
A hagyományos Szent György napi ünnepségen a kórházban dolgozó emberek visszajelzést kapnak arról, hogy milyen fontos a napi munkájuk az intézmény és a lakosság számára is. Az ünnepségen minden évben kitüntetéseket, emlékérmeket, díjakat vehetnek át az arra leginkább rászolgálók. Az idei rendezvény meghívott vendégei között volt Spányi Antal megyéspüspök, Gógl Árpád volt egészségügyi miniszter és Brájer Éva, Székesfehérvár alpolgármestere is.
Ünnepi beszédében Dr. Sárkány Ágnes osztályvezető főorvos a kórház alapításának történetét elevenítette fel és mesélt az aneszteziológia hőskoráról is. Felidézte, hogy a kórház átadására 1901. január 2-án került sor, az építkezést csalai Kégl György földbirtokos nagylelkű pénzadománya tette lehetővé. Az akkor igen modernnek számító intézmény alapítványi közkórházként működött, öt osztály 120 ágyon látta el Fejér vármegye betegeinek gyógyítását. Dr. Sárkány Ágnes szólt arról is, hogy a múlt század első nagyarányú fejlesztése az 1945-ben mártírhalált halt igazgató, Dr. Berzsenyi Zoltán nevéhez fűződik, aki 25 éven keresztül vezette intézményt. A másik jelentős kórházfejlesztő igazgató az intézményt 1957 októberétől irányító Dr. Szóró Zoltán főigazgató volt, akinek elgondolásait és szervezési törekvéseit hazai és külföldi intézmények is átvették. Dr. Sárkány Ágnes, a Sürgősségi Betegellátó és a Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály osztályvezető főorvosa felidézte az aneszteziológia hőskorszakát is, amikor még éterrel altattak és három- négy altatás után nem csak a beteg aludt, hanem a személyzet is.. "Nem voltak monitorok, az asszisztenesek a betegek reakcióit figyelték: a pupilla tágasságát és azt, hogy hogyan vette a beteg a levegőt. Az oxigénellátottságra a beteg bőréből és a vér színéből következtettek. Az aneszteziológiai asszisztenseknek a feladata volt a vérpótlás is." - tette hozzá.
 Csernavölgyi István főigazgató a kitüntetések átadása előtt kiemelte, "nemcsak arról szól a gyógyítás, hogy magas szakmai színvonalon kiváló infrastruktúrával űzzük a mindennapi munkánkat, hanem arról is, hogy emberként tudjuk ezt tenni." Az egyetemeken kiválóan meg lehet tanulni ezt a szakmát és mindenki hozza magával az adottságait is, de a tarisznyánkban bekerülhet valami más is, ez pedig az emberséges gyógyítói magatartás. Az egyik betegünk hozzátartozója írta azt a honlapunkra, hogy azt kívánja minden más intézménynek, hogy váljanak olyan emberséggessé a munkájuk során, mint azok, akik a Szent György Kórházban gyógyítanak." - emelte ki a kórház főigazgatója.
A rendezvény után a Hotelépület névadó ünnepségére várták a dolgozókat. Az épület ezentúl Dr. Kuchár Ferenc főigazgató nevét viseli, akinek főigazgatósága idején kezdődött el az a kórházi rekonstrukciós folyamat. Ennek keretében 1995-ben átadták a 470 ágyas hotel épületet, ahol 1-2-4 ágyas, fürdőszobás, légkondicionált, telefonnal felszerelt kórtermekben biztosítanak a betegek részére hotelszolgáltatást. Ebben az időszakban kerültek egy intézményi egységbe az enyingi, sárbogárdi, csákvári, bicskei szakrendelők, intézetek is.
 Szent György Emlékérem: Dr. Sárkány Ágnes osztályvezető főorvos - Sürgősségi Betegellátó Osztály és Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály, Dr. Vegera Attila főorvos - Szülészet-Nőgyógyászat, Szigeti Dezsőné osztályvezető főműtősnő - Központi Műtők, Jámborné Csehi Ágnes osztályvezető - Élelmezési Osztály. Kiváló Kórházi dolgozó: Dr. Dobos Ferenc főorvos - Ortopédia Osztály, Bor Erzsébet műtős szakasszisztens - Szemészet Műtő, Náfrádiné Kovalovszki Ágne röntgen asszisztens - Radiológiai Osztály, Szalma Jánosné fizikoterápiás asszisztens - Csákvári Gyógyintézet, Nagy Zsuzsanna rendszergazda - Gazdasági Igazgatóság, Jani Istvánné finanszírozási csoportvezető - Finanszírozási és Kontrolling Osztály, Kókai László technikus - Műszaki Osztály. Kiváló ápoló: Hercegné Szarka Veronika intenzív ápoló - Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály, Kiss Józsefné ápolónő - Általános Sebészet, Molnár Lászlóné OKJ ápoló - Sürgősségi Betegellátó Osztály. Főigazgatói dicséret: Varga Judit osztályvezető - Humánpolitikai Osztály, Dr. Szokó Márta főorvos - Csecsemő-gyerekosztály, Takácsné Nánai Mária asszisztens - Tüdőgondozó Intézet, Nagyné Ujj Gyöngyi egészségügyi adminisztrátor - II. Járóbeteg-szakrendelő, Hollósi Éva számviteli előadó - Pénzügyi és Számviteli Osztály