-
A címvédő elvitte a pontokat Székesfehérvárról
Hiába a Volán remek formája – a péntekit megelőző tizenkét meccséből tizenegyet behúzott Kiss Dávid csapata – a Salzburg összességében simán győzött az Alba Arénában.Hydro Fehérvár AV19 – Red Bull Salzburg 1–5 (0–1, 1–2, 0–2)
2024.11.22. -
Kölcsönzés a Sí-bankból
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a Székesfehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron bérelhet snowboardot és sífelszerelést. A síbank a Vasvári Pál Általános Iskolában található és hétköznapokon 17:00 és 20:00 között tart nyitva.
2024.11.21. -
Országos bajnokság Fehérváron
Megkezdődtek a Junior és Ifjúsági Ökölvívó Magyar Bajnokság küzdelmei a Széna Téri Sportcsarnokban. A fiatal bunyósok között fehérváriak is vannak, így értük is szoríthat a közönség.
2024.11.22. -
A megyei döntőbe jutás a tét
Megrendezték a 2024/25-ös tanév Úszás Diákolimpiájának városi fordulóját. A Csitáry G. Emil Uszodában a megyei döntőbe jutásért versenyeztek a gyerekek.
2024.11.19.
Újabb székesfehérvári siker a 40. Magyar Nemzeti Hőlégballon Bajnokságon
A vírushelyzet miatt ugyan kevesebb indulóval – 17 magyar és 4 külföldi – rendezték meg Szegeden a 40. Magyar Nemzeti Hőlégballon Bajnokságot és a 4. Közép-Európa Kupát, ám a kiváló mezőnyben keményen meg kellett dolgozniuk a jó eredményért a csapatoknak.
A székesfehérvári Alba-Ballon Repülő Egyesület beszámolójából kiderül, az indulóknak nehéz feladatokkal kellett szembe nézniük, ám a fehérvári csapat sikeresen vette az akadályokat, és a hazai versenyen a harmadik helyet szerezték meg.
A versenyzőknek 26 feladatot kellett megoldaniuk a négy napos repülési időszak alatt, ami reggelente 4-5, délutánonként 2-3 feladatot jelentett átlagosan, mondta Németh Zoltán pilóta. A reggeli repülések közel két órásak voltak, ami igen hosszú repülési időt jelent. A délutáni repüléseknél pedig a feladatok időn belüli befejezésére kellett koncentrálni, ugyanis a naplemente után már nem repülhetnek a ballonok. A feladatok közül kettőt emelt ki példaként a pilóta: az egyik az úgynevezett PDG, ahol a vezető maga választhatja meg, milyen pont felett szeretne elrepülni, amit célpontnak felszállás előtt megad. Valójában ez könnyűek látszó, de szinte a legnehezebb feladat, mert ha a pontmegadáskor nem kellő odafigyeléssel és tudással számol az időjárás és a szelek változásával, akkor könnyen egy elérhetetlen pontot jelöl meg saját maga számára, ami ráadásul az előtte vagy utána következő előre kiírt feladatokkal sincs összhangban, tovább rontva az összesített eredményt. A másik a HNH (róka és vadászok), ahol egy kijelölt, nem versenyző ballon száll fel, majd némi késéssel felszállhatnak a pilóták is, és kezdetét veszi a hajsza. Az ér el jobb eredményt, aki az első „róka” ballon leszállási helyénél kirakott keresztre minél közelebb tud dobni a markerjével. A feladat nehézsége, hogy minimális műszerhasználatot és nagyon jó vizuális készségeket igényel, mivel a „vadásznak” a „róka” ballon mozgását kell lekövetni precízen az égen.
A Németh Zoltán pilóta, Németh Balázs navigátor és Ujpál Klára földi kísérő által alkotta csapat elért eredményével a nemzeti bajnokságon a dobogó harmadik fokára léphetett fel, a nemzetközi versenyen pedig a negyedik helyen végeztek.