Újabb vereséget szenvedett az Albacomp

Vereséget szenvedett az Albacomp együttese az Atomerőmű elleni ötödik elődöntő mérkőzésen. Borosék az első két negyed után még vezettek, de aztán érthetetlen módon szétesett a csapat játéka, míg a vendégek feltámadtak, és 19 pontos győzelmet arattak (65-84).

2004.05.16. 10:47 |

Albacomp-Atomerőmű SE 65-84 (17-21),(19-8),(6-21),(23-34)

Vezetőedző: Zsoldos András

Kipontozódott: Lapov (32. perc), Boros (40. perc)

Már a két csapat eddigi találkozóin is izzott a levegő a csarnokban, de lehet ezt még fokozni? Igen, mert bár látszólag minden megtörtént már az előző négy összecsapáson, de nincs mese a döntő küszöbéhez érkeztek a gárdák. Arra várt két és félezer kék-fehér szimpatizáns, hogy kedvenceiket három esztendő után újra bajnoki döntőben buzdíthassa. A másik oldalon is hasonlóak voltak az elvárások, igaz ők kevesebben, de legalább annyira önkívületi állapotban szurkoltak az övéiknek.
Spivey duplája vezette be a meccset, és a nyolcadik percig magabiztosan játszottak a hazaiak. A negyed végére eszméltek a vendégek, és fokozatosan faragták le hátrányukat, majd a 8. percben átvették a vezetést (15-16). Azt a hármast, amelyet pedig Spivey hintett a dudaszó alatt érvénytelenítették a bírók, így négypontos mínusszal kezdhették a második tíz percet az albások.
A folytatásban összeszedték magukat a fehérváriak, más kérdés, hogy Farkas Sándor minden szigorára szükség volt, ahhoz, hogy egy-egy időkérésnél rendet tegyen a fejekben. Rengeteg lepattanó szerzési lehetőséget szalasztottak el, ez pedig a későbbiekben sokat számított. Más kérdés, hogy a paksiak is rendkívül gyengén dobtak, és tíz egység alatt végeztek a játékrészben.
A nagyszünet után szinte kísértett a múlt szombati összecsapás. Zsoldos András a pihenő alatt átszervezte csapatát, védekezést váltottak a pirosak. Ez pedig egyértelműen nem esett jól az Albának, mert Spiveyn kívül szinte senki nem tudott az ellenfél palánkja alatt maradandót alkotni. Ismét ”sikerült” produkálni 2-24-es negatív sorozatot…Így természetesen nem lehet azon csodálkozni, hogy a 34. percben már tíz ponttal vezetett a vendégcsapat. Közben Lapov is kiszállt, így tovább csökkent a varíációs lehetőségek száma. Aztán a 35. percben elszabadul a pokol. Érett a botrány, amikor Farkas Sándor, illetve a kispad technikait kapott. Repülnek az összegyűrt műsorújságok, pille palackok. Papp és Valovics jól állták a rohamot, ám még korántsem volt vége a csatának. A mérkőzés azonban eldőlni látszott, mert a 36. percben már 14 pont az Atomnak (51-65). Lélekben Farkas Sándor is feladta, beküldte Wittmannt, és Mihalicsot, míg a másik oldalon a cserék már inkább örömkosárlabdát játszottak a végjátékban.
Elment a hajó, lehet hivatkozni a játékvezetők furcsa felfogására, de annyit mindenképpen meg kell jegyezni, hogy az a csapat, amely tíz perc alatt mindössze hat pontot szerez nem érdemel döntőbe jutást.
A mérkőzés után különben műhiba miatt az Albacomp vezetősége megóvta a meccset. Az óvást azzal indokolták Farkas Sándorék, hogy a kispadnak adott technikait nem nekik kellett volna ítélni, mivel egy néző dobta meg Valovicsékat.
A harmadik helyért, május 23.-án a Debreceni Vadkakasokat fogadják Fehérváron a kék-fehérek.