Újabb Vidi-bravúr: a Basel is behódolt a Sóstói Stadionban!

A menetelés folytatódott: ismét nyert hazai pályán a Videoton az Európa-ligában! Az FC Basel ellen szerencsésen, remekül kezdődött a meccs, hiszen öngóllal szerzett vezetést a Vidi, utána jöhetett a szokásos taktikus védekezés. Caneira megduplázta az előnyt, a második félidőben pedig meddőn támadott a legvégén szépítő Basel. 2-1-es sikerével a Vidi továbbjutásra áll a csoportkör felénél!
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
2012.10.25. 20:13 |
Hogy megint a védekezésre helyezi a hangsúlyt Paulo Sousa, az nem volt kérdés - mégis, igen hamar vezetett a Vidi! A 2. percben Brachi beadását a Nikolicsra tapadó Schär pattintotta saját kapujába... A fiatal védő hibázott, és sínre tette a fehérváriakat, akik szokásos szervezett játékukkal őrizték előnyüket, a szélről belőtt labdákkal, hjelyzet nélkül próbálkozó vendégekkel szemben.
Hiába lőtték zsinórban a szögleteket a svájciak, semmire sem mentek vele, a Vidi pedig Sándor révén helyzetig jutott, de a kapitány a blokkba lőtt. Caneira ellenben nem hibázott: a 32. percben Mitrovics szögleténél a Gyurcsó által tovább pörgetett labdát pofozta a Basel kapujába. A szögletarány ekkor 10-1 volt a vendégeknek - na de az az egy ért valamit, a svájci tíz semmit... Gond nélkül őrizte meg kétgólos előnyét szünetig a Vidi.
Fordulás után talán minden eddiginél jobban visszaálltak a fehérváriak, már kósza látogatást sem tettek az ellenfél kapujánál. Hogy ez mennyire volt tudatos, nem tudjuk, de tény, a labda hiába volt Strelleréknél, helyzetig nem jutottak. Aztán éppen a házi gólkirály mégis, de Bozsovics védte a ziccert. Már-már úgy tűnt, ötödik hazai EL-meccsét is kapott gól nélkül zárja a Vidi, de az utolsó percben Schär a jó kapuba is betalált, avagy a 15. szögletéből csak gólt szerzett a Basel. Ez azonban csak szépítésre volt elég, kihúzta a végét a Vidi, amely a csoportkör felénél 6 ponttal a második helyen áll, néggyel előzve a most legyőzött Baselt! Folytatás két hét múlva ennek a meccsnek a visszavágójával.
Videoton - FC Basel 2-1 (2-0)
Videoton: Bozsovics, Caneira, Vinícius, Szolnoki - Mitrovics, Renato neto - Walter Lee, Sándor, Gyurcsó - Nikolics.
Gl: Schär (öngól), Caneira illetve Schär.