Újpesti győzelmével újabb nagy lépést tett a bajnoki cím felé a Videoton FC

A labdarúgó NB I 22. fordulójának záró mérkőzésén Újpesten lépett pályára vasárnap este a Videoton FC együttese. A találkozót jobban kezdték a hazaiak, melynek következtében nagy mezőnyfölényre tettek szert, Joan Carrillo csapata azonban taktikus játékának, valamint Filipe Oliveira góljának köszönhetően mindhárom pontot elhozta a Megyeri útról.
2015.04.06. 10:15 |
 A Videoton FC a Calatayud - Szolnoki, Juhász, Chakla, Stopira - Trebotic, Sándor - Gyurcsó, Kovács, Oliveira – Nikolics összeállításban lépett pályára az Újpest ellen. Érdekesség, hogy a találkozón játszotta 100. NB I-es mérkőzését Kovács István, a Vidi középpályása. Az 5. percben egyből egy Videoton lehetőséget jegyezhettünk fel, miután Gyurcsó szögletét követően Oliveira beadását Nikolics fejelte 6 méterről kapura, Balajcza azonban fogta a labdát. Három minutummal később viszont már Calatayudnak is nyújtóznia kellett: a fehérvári kapusnak a léc alól kellett kiütnie Nagy lecsúszott beadását. Ezt követően alaposan begyorsultak az események, ugyanis a 13. percben két helyzetet is elpuskáztak a lilák. Először Andric passza után Perovic lábbal, majd Suljic beadását követően fejjel próbálkozott, mindkettőt hárította Calatayud.

A 26. percben Perovic fejelt mellé, majd két perc múlva a vezetést is megszerezte a hazaiaknak. Kis szépséghiba, hogy lesről tette mindezt, így a játékvezető jogosan érvénytelenítette a találatot. A hazai rohamoknak közel sem volt itt vége, hiszen egy perccel később Nagy lapos lövését fogta Calatayud. A 34. percben pedig Suljic bombázott kapura 17 méterről, így Calatayudnak ismét nagyot kellett védenie. Mondhatni derült égből a villámcsapásként érte az újpestieket a 37. percben történtek, ugyanis megszerezte a vezetést a Vidi. Filipe Oliveira indult meg balról Stopira labdájával, elment két ember mellett, majd 15 méterről, jobbal a bal alsóba lőtt. (0-1.). A 41. percben Perovic másodszor is megzörgette a Vidi hálóját, de újra les címén érvénytelenítették a találatot. A 42. percben egy szerencsétlen esetet követően Kovács István bokája aláfordult, így le kellett cserélni, és azonnal a kórházba szállították.
 Az eseménydús első játékrész után a második félidő elején Nikolics szerzett labdát a baloldalon, kapura fordult, majd éles szögből a bal alsó mellé gurított. A 49.percben aztán újabb nagy Újpest-ziccer maradt ki. Egy balról érkező beadás után egymásra várt Calatayud és a Vidi-védői, a labda a gólvonal felé tartott, de Chakla még idejében odaért és kivágta. Az 58. percben Andric kétszer is próbálkozott, az elsőt Calatayud védte, a második fölé szállt. Ezt követően még inkább kontrollálta a meccset a Videoton, helyzetet már nem igen jegyezhettünk fel. A 80. percben aztán a csereként beállt Heffler szögletét Sándor bombázott mellé 15 méterről. AZ eredmény azonban már nem változott, így a Videoton FC mindhárom pontot elhozta a Megyeri útról, így 10 ponttal tartja maga mögött az MTK-t, 11 egységgel pedig a Ferencvárost. Legközelebb szerdán lép pályára a Vidi, a Magyar Kupa negyeddöntőjének első meccsén újra az Újpesttel játszanak Sándorék.

Újpest FC - Videoton FC 0-1 (0-1)
Videoton FC: Calatayud - Szolnoki, Juhász, Chakla, Stopira - Trebotic (Ivanovszki 58), Sándor - Gyurcsó (Heffler Tibor 75), Kovács (Simon 45), Oliveira - Nikolics
G.: Oliveira