Újra győzött a Sapa Fehérvár az EBEL-ben - ezúttal a Klagenfurt kapitulált

A Sapa Fehérvár AV19 csapata önfeláldozó védekezést bemutatva a harmadik mérkőzését is megnyerte a középszakaszban. Az áldozat ezúttal a Klagenfurt csapata volt. Megvan tehát a harmadik meccsből a harmadik siker. A fehérvári gólokat Klassen és Mihály szerezték. Remélhetőleg a negyedikre is csak vasárnapig kell várni, amikor is a Medvescak Zagreb látogat a Raktár utcába.
Sapa Fehérvár AV19-EC KAC: 2-1 (2-1, 0-0, 0-0)
2012.01.28. 09:34 |

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 3000 néző, vezette: Dremelj, Trilar, Hribar, Rakovic
Sapa Fehérvár AV19: Munro - Horváth, Durco, Sofron, Vas, Ladányi, Pratt, DaCosta, Palkovics, Ryan, Klassen, Sille, Orbán, Mihály, Sikorcin, Kovács, Hetényi, Benk, Láda, Tóth A.
Vezetőedző: Kevin Primeau
EC KAC: Swette - Siklenka, Furey, Schuller, Herburger, Geier, Reichel, Isopp, Scofield, Koch, Lammers, Schumnig, Holzer, Kalt, Tenute, Brandner, Pirmann, Hundertpfund, Schellander
Vezetőedző: Manny Viveiros
Gólszerzők: Klassen, Mihály, illetve Siklenka

A 7. perc meghozta az első gólt is: Klassen gyötörte be közelről a pakkot Swette kapujába (1-0). Nem sokáig örülhettek az Ördögök, a 9. percben Siklenka kísérte a Klagenfurt támadást és szép összjáték után lőtt a hálóba (1-1).  A 19. percben az első fórt is megkapta a Sapa és ezt rögtön gólra is váltotta a csapat: Vas Marci passzolt jobbra, az utóbbi időben szenzációs formában játszó Mihályhoz, aki a kapuba bombázott (2-1). Az utolsó másodpercekben a Sapa - a védekezés magasiskoláját bemutatva - kitartott, hogy aztán együtt ünnepelhessen örömittas szurkolóival.

Kevin Primeau: "Örülök, hogy ilyen sportszerű és okosan játszó csapatom van. Nem is emlékszem arra, mikor fordult elő utoljára, hogy aktuális csapatom kiállítás nélkül hozott le mérkőzést. Nagyon tudatosan játszottak a srácok, minden utasításomat maradéktalanul betartották. Boldog vagyok, hogy a kapusaink is kiváló formát mutatnak. Salzburgban Bálizsnak, ma, a Klagenfurt ellen, pedig Munronak köszönhettünk nagyon sokat. Nem dőlhetünk azonban hátra, megyünk tovább az úton!"