-
Irodalmi verseny
„Ragyafestés”, kétballábas futás, „kutyagumiszedés” és legfőképpen sok nevetés várt a Móra Ferenc Könyvkiadó és a Hétvezér Általános Iskola által szerevezett irodalmi vetélkedő diákjaira, akik a vármegye minden részéből érkeztek a csütörtöki versenyre. A gyerekek Réz András filmesztétával, a Lukrécia papucsai című gyermekregény írójával is megismerkedhettek.
2024.11.21. -
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
Újra láthatja a közönség A vihar című színdarabot a Prospero Színkör előadásában
Szeptember 22-én, szombaton 19 órakor újra láthatja a közönség William Shakespeare: A vihar című színdarabját a Prospero Színkör előadásában, A Szabadművelődés Házában. Szereplők: Alföldi Áron, Bognár Beatrix, Czeller Péter, Csille Ildikó, Nagy Szabolcs, Piber Patrícia. Jelmez: Vincz Edit Mária és Cseh Katalin, rendező: Micskó Zoltán. Jegyár: 1000 Ft. Az előadás után beszélgetés lesz a rendezővel és a színészekkel.
2018.09.17. 08:35 |
Prospero, Milánó száműzött, tudós hercege, egy szigeten egyedül él lányával, Mirandával. Mágiájával és a szellemek segítségével vihart támaszt, amelyben ellenségei hajótörést szenvednek a sziget partjainál. Shakespeare egyik utolsó darabja nem csak cselszövésről, szeretetről és gyűlöletről, bosszúról és megbocsátásról mesél, de a játékról és a színházról is szól - és mielőtt hazatérünk, ahogy cserélgetjük a szerepeinket, talán elérhetjük, hogy színjátékunk szigete valódibb és tágasabb legyen, mint a megszokott életünk és a tengeren túli nagyvilág.