Ünnep a jégcsarnokban – „simán” nyert a Volán

Az Interliga 20. fordulójában pozíciója megerősítésére készült a tabella harmadik helyén álló Alba Volán-FeVita, no meg arra, hogy a Slavija Ljubljanát leszakítva a másik ljubljanai csapat, az Olimpija nyomába eredjen. Nagy iramban kezdett az Ondrejcsiket és Vaszjunyint nélkülöző Volán a Slavija ellen, és már az ötödik percben vezetést szerzett Buril révén...  Alba Volán-FeVita – Slavija Ljubljana 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

2005.12.28. 09:51 |

Az Interliga 20. fordulójában pozíciója megerősítésére készült a tabella harmadik helyén álló Alba Volán-FeVita, no meg arra, hogy a Slavija Ljubljanát leszakítva a másik ljubljanai csapat, az Olimpija nyomába eredjen.

Nagy iramban kezdett az Ondrejcsiket és Vaszjunyint nélkülöző Volán a Slavija ellen, és már az ötödik percben vezetést szerzett Buril révén. A vendégek még gyorsan egyenlítettek – és mint utóbb kiderült ezzel el is lőtték az összes puskaporukat. Gröschl ismét előnyt kovácsolt egy lecsorgó korongból, majd egyharmadnyi gólszünetet követően Palkovics Krisztián kétszer villant, beállítva a 4-1-es végeredményt. Az Alba Volán magabiztos győzelmével ellépett üldözőjétől, és az alapszakasz utolsó három mérkőzésén a minél előkelőbb helyezés meghódításáért száll harcba.

Alba Volán-FeVita – Slavija Ljubljana 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

Székesfehérvár, 1300 néző
 Vezette: Kovács (Soós, Haszonits)

Alba Volán: Budai – Borostyán, Kangyal (1), Csibi, Palovcik, Stastny, Svasznek (1), Buril 1, Rajz, Ocskay (1), Palkovics 2 (1), Ennaffati, Tőkési, Simon, Holéczy (1), Gröschl 1, Sille, Kovács, Fodor, Majoross, Kiss, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Slavija: Misic – Kontrec (1), Adlesic 1, Stopar (1), Cesnjak, Vidmar, Zupan, Kumar, Slamiar, Pesjak, Lajevec, Burnik, Angelovski, Bevk, Kar, Kralj, Cebulj, Tus(kapus). Vezetőedző: Matjaz Mamkovic

Kiállítások: 16 + 10 perc fegyelmi (Buril) ill. 22 perc