Ünnepélyes oklevélátadó a Pék Mesterképzésben részt vetteknek

 Pénteken délután ünnepélyes keretek között vehették át okleveleiket azok a tanulók, akik sikeresen elvégezték a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Pék Mesterképzését. A fiatalok oktatása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér Megyei Igazgatósága és a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola közös szervezésében zajlott.
2015.04.17. 15:34 |
Pénteken délután ünnepélyes keretek között vehették át okleveleiket azok a tanulók, akik sikeresen elvégezték a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola Pék Mesterképzését. A fiatalok oktatása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér Megyei Igazgatósága és a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola közös szervezésében zajlott.
KÉPGALÉRIA az ünnepélyről
 A mesterpékek számára meghirdetett képzés ünnepélyes eredményhirdetésére, illetve bizonyítványaik átadására került sor pénteken délután a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában. Az intézmény a Köznevelési Törvény változása folytán 2013. augusztus 1-től a Földművelésügyi Minisztérium fenntartása alatt működik, így lehetősége volt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felkérésére a mesterpék képzés, mestervizsga lebonyolítására. Az eseményen többek között dr. Szatmári Edit Andrea, a Földművelésügyi Minisztérium Intézmény-fenntartási Osztály vezetője, Werli József, a Magyar Pékszövetség titkára, Kiss Nobert Ivó, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér Megyei Szervezetének elnöke, illetve Molnár Tamás, Székesfehérvár ifjúsági és civil tanácsnoka is megjelent.
 Az eseményen elsőként Barna József, a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola igazgatója szólt a Pék Mesterképzésről. „A mestervizsgával kapcsolatban elengedhetetlen, hogy megemlítsük azt a magyarországi törekvést, hogy átalakítjuk a szakképzést. Ennek a reformja pedig nem más, mint a munkaerő-piaci igényekhez való alkalmazkodás. Ebben a képzésben a tanulók a közismereti tárgyak mellett a szakmai elmélet és gyakorlati tudás megszerzését tűzték ki célul. Ez azt jelenti, hogy az iskolai kereteken túl, a tanulókat kihelyezzük a versenyszférába, ahol piaci körülmények között szerzik meg a tudásukat.” – közölte Barna József, aki azt is hozzátette, hogy minél több, magasan kvalifikált szakembert szeretnének képezni a jövőben.
Beszédében Kiss Norbert Ivó, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér Megyei Szervezetének elnöke a tanulás jelentőségét emelte ki. „A tanulás az ember életében nagyon fontos szerepet tölt be, amely az általános iskolával kezdődik, s életünk végéig tart. Amikor kikerülünk az iskolapadból, és belevágunk a nagybetűs életbe, akkor sem áll meg a tanulás folyamata. Folyamatosan képesnek kell lennünk új ismereteket és módszereket megszerezni ahhoz, hogy lépést tudjunk tartani a fejlődő világgal. Az élethosszig tartó tanulás a 21. század emberének lételeme kell, hogy legyen.” – tette hozzá Kiss Norbert Ivó, aki végül köszönetét fejezte ki az intézménynek és a vizsgáztatóknak a Pék Mesterképzés lebonyolításáért.
 Székesfehérvár Önkormányzata nevében Molnár Tamás ifjúsági és civil tanácsnok gratulált a Pék Mesteroklevelet szerzetteknek. „Az Önök számára a mai nap egy ünnepi pillanat, hiszen az elmúlt időszak szorgos munkája a sikeres vizsgákkal beérett. A dicsőséget megszerezték, ez azonban azt is jelenti, hogy Önök példaképekké váltak. A mesteroklevéllel nagyon sok fiatalnak és gyermeknek tudnak jó példát állítani azzal, hogy igenis, érdemes kiemelkedőt nyújtani minden szakmában ma Magyarországon. A jövőben Önök nagyon sokat tudnak segíteni a fiatalabb generáció tagjainak a tanulás folyamatában. Azt hiszem tehát, hogy nemcsak az élethosszig tartó tanulással, hanem az élethosszig tartó oktatás önképével is szembe kell nézniük.” – mondta Molnár Tamás.
 A beszédek után Fartel Márta Rebeka 1/9 É osztályos tanuló Mikszáth Kálmán karcolatának egyik részletét adta elő, amelyet citerazene követett. A produkciók végén a záróünnepély legfontosabb része, az eredményhirdetés és az oklevélátadás következett. Werli József, a Magyar Pékszövetség titkára a pékszakma nevében és képviseletében köszönte meg az oklevelet szerzetteknek, hogy vállalkoztak a képzésre. Kiemelte továbbá, hogy ezzel a mestervizsgával jogosultságot szereztek bizonyos üzemek szakmai irányítására. A mestervizsga bizottság elnöke, Győri Zoltán értékelésében elmondta, hogy a Pék Mesterképzés 2014. november 8-án indult és 2015. március 14-ig tartott. A képzésben résztvevőknek gyakorlati, írásbeli és szóbeli vizsgán is számot kellett adniuk a tudásukról. Pénteken délután Bekk Péter, Horváth Róbert, Kecskeméti István, Kertész Krisztián, Maradics László Mihály, Németh Péter, Pityer László, Polczer Péter, Rózsa Gábor, Simon Zoltán, Stéger Péter és Szíj Enikő vehette át Pék Mesteroklevelét. A pénteki ünnepélyes oklevélátadás a Szózat eléneklésével zárult a Szent István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában.