-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Új képzési lehetőség az Óbudain
Új, egyedülálló képzési lehetőséget nyújt szeptembertől az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki kara. Az érdeklődők a mesterséges intelligencia ipari alkalmazásaiban mélyedhetnek el.
2025.04.17. -
Olajszentelés Nagycsütörtökön
Nagycsütörtök a keresztény hagyomány szerint az utolsó vacsora napja, amikor Jézus a Gecsemáni kertben búcsút vett tanítványaitól és felkészült az áldozatra.
2025.04.17.
Ünnepi programok Március 15-én Székesfehérváron

Ünnepi programok a Zichy ligetben:
- 9.00–14.00 Fehérvári Huszárok bemutatója, lovagoltatás
- 9.00–15.00 Hagyományőrző honvéd tüzérek bemutatója
- 9.00–15.00 Népi játékok: kosaras körhinta, népi játékok (sajtlabirintus, hordólovaglás, tandem sí, gólyalábak, billegők, medvetalpak, lápjárás, horgászat, csirkepofozó, frászkarika, memóriatábla, egyensúlyozó gerenda, lengőteke, csigafuttató, kötélhúzás, célba dobás, asztali játékok). Kézműves foglalkozások: nemzeti színű bojtok fűzése és karkötő készítése
Ünnepi programok a Városház téren:
- 9.00–17.00 József-napi vásár
- 10.00 Ünnepi műsor: A virágnak megtiltani nem lehet – Lányregény a szabadsághoz • A Kodolányi János Gimnázium produkciója
- – MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar és a történelmi zászlók bevonulása
– Ünnepi beszédek
– Koszorúzás az Ady Endre utcában, a Fekete Sas Szállónál - 10.00–16.00 Kézműves foglalkozások: ólomfigura-öntés, kokárdanemezelés
Betyár Tanya népi játszótér: birkapásztor, kofamérleg, dárdaütés, bögredobálás, almaszedegetés, Betyár 7 próba - 13.30–14.00 Szelíd szavú hősök – avagy nők a forradalomban • A Szabad Színház utcaszínházi előadása
- 14.00 Ünnepi műsor: A virágnak megtiltani nem lehet – Lányregény a szabadsághoz • A Kodolányi János Gimnázium produkciója
A történelem nagy eseményei mögött mindig emberek, életek vannak. Ott vannak a nagyok, azok, akik kimozdítják a világot a négy sarkából; akik megindítói és vezetői lesznek az eseményeknek. De ott vannak azok is, akik a történelemkönyvek számára láthatatlanok, de ugyanúgy részesei, megélői, sőt, továbbörökítői mindannak, ami történt. Ilyen lehetett az a tizenkét lány, akik a 1847-48-as tanévben Teleki Blanka iskolájába iratkoztak be. Az idei március 15-i műsor ezeknek a lányoknak a nézőpontjából idézi meg a forradalom eszméit és történéseit.
Tizenkét lány, akinek a gondjai, élete sokban hasonlíthat a mai lányokéra: őket is foglalkoztatja a barátság, szerelem és az előttük álló élet; ugyanúgy vágynak a boldogságra és a szabadságra, csak éppen a történelem kontextusa más. Az „A virágnak megtiltani nem lehet lehet – Lányregény a szabadsághoz” című darabot Bobory-Michna Boglárka írta és állította színpadra a Kodolányi János Gimnázium Színpadka színjátszó csoportjával. Az előadást kétszer, 10 és 14 órakor láthatják az érdeklődők március 15-én.
A délelőtti műsort követően ünnepi beszédet mond dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere és dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, ezután az ünnepség az Ady Endre utcában, a Fekete Sas Szállónál koszorúzással ér véget.
A Zichy ligetben 9 órától a Fehérvári Huszárok bemutatója, lovagoltatás, hagyományőrző honvéd tüzérek bemutatója, népi játékok és kézműves foglalkozások várják a családokat.
A Városház téren a József-napi vásárban kézművesek, őstermelők kínálják portékájukat. A gyerekek kézműves foglalkozásokkal, népi játékokkal tölthetik az időt, a vállalkozó szelleműek a Betyár Hétpróbán tehetik próbára ügyességüket és szerezhetnek oklevelet. Fél kettőtől „Szelíd szavú hősök – avagy nők a forradalomban” címmel a Szabad Színház utcaszínházi előadásának lehet részese a közönség.