Ünnepi tanévnyitó az Óbudai Egyetemen - műszaki felsőoktatás a régió versenyképességéért

 Idén július elsején alakult meg Fehérváron az Óbudai Egyetem hatodik kara, az Alba Regia Műszaki Kar, mely az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központjának, valamint a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának integrációja révén jött létre. Az egyetem központi tanévnyitó ünnepségét hétfőn délután tartották a Művészetek Palotájában, ahol Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a hallgatókat.
2014.09.01. 16:26 |
Idén július elsején alakult meg Székesfehérváron az Óbudai Egyetem hatodik kara, az Alba Regia Műszaki Kar, mely az Óbudai Egyetem Alba Regia Egyetemi Központjának, valamint a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának integrációja révén jött létre. Az egyetem központi tanévnyitó ünnepségét hétfőn délután tartották a Művészetek Palotájában, ahol Székesfehérvár polgármestere is köszöntötte a hallgatókat.
KÉPGALÉRIA az évnyitó ünnepségről
Az idén 135 éves jubileumát ünneplő Óbudai Egyetemen a hallgatói létszám idén meghaladja a 13 ezer főt, melyből Fehérváron mintegy ezer diák tanul, közülök háromszázan kezdik az első szemesztert szeptembertől. A városban a műszaki felsőoktatás önálló kar keretében biztosítja azt a szellemi és infrastrukturális hátteret, amely a Székesfehérváron és a régióban megtelepedett vállalatok versenyképességének, foglalkoztatási, műszaki kutatási és fejlesztési igényeinek hosszú távú kielégítéséhez szükséges.
Fodor János az egyetem rektora arról beszélt a tanévnyitón, hogy új rektorként legfontosabb feladata, biztosítani az egyetem további töretlen, dinamikus fejlődését. „Fontos változás az idei évtől, hogy júliusban megalakult az Óbudai Egyetem hatodik kara, az Alba Regia Műszaki Kar, mely az egyetem Alba Regia Egyetemi Központjának és a Nyugat-magyarországi Egyetem Geoinformatikai Karának integrációja révén jött létre. Ezzel megtörtént az első lépés a kormány és Székesfehérvár városának elképzelései mentén, miszerint a városban a műszaki felsőoktatás biztosíthatja azt a szellemi és infrastrukturális hátteret, ami a régió iparának fejlődéséhez szükséges."
Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy „Székesfehérvár életében egy nagyon fontos nap a mai és biztos vagyok abban, hogy a néhány évtized múlva, amikor vissza fognak rá gondolni, akkor elmondhatjuk majd, hogy a város stratégiájának egy meghatározó napja volt. Köszönöm az Óbudai Egyetemnek, hogy a kormány támogatása mellett úgy döntött, hogy közösen menthetjük meg a geoinformatikai kart Fehérváron. Az egyetem fölvállalta azt a feladatot és felelősséget, hogy Székesfehérvár, mint a magyar gazdaság egyik leginkább meghatározó központja csak akkor tud a jövőben is fejlődni, ha szakképzett munkaerővel tudjuk segíteni az ipar további fejlődését. A következő években pedig azon kell közösen dolgoznunk, hogy ezt a célt meg tudjuk közösen valósítani. Ehhez a város minden támogatást meg fog adni az egyetemnek és a diákoknak is.”
Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter köszöntőjében kiemelte, hogy csak az a nemzet lesz versenyképes, mely tudásra alapozza a fejlődését és legfontosabb erőforrásait nem kizárólag természeti adottságaiban keresi. „Manapság azt tapasztalhatjuk, hogy a magyar egyetemekről kikerülő kiváló szakembereket a világ minden pontján tárt karokkal várják. A versenyképes tudás pedig csábítást is jelent, hogy az itthon megszerzett ismereteket külföldön kamatoztassák a végzett hallgatók. A kormány előtt álló legnagyobb kihívás éppen az, hogy olyan országot építsünk, ahol érdemes maradni és érdemes visszatérni. Arra bíztatom a hallgatókat, hogy ha szerencsét is próbálnak külföldön, hozzák haza mindazt, amit odakint megtanultak.”