-
Iskolába hívogató programok
Az iskolába készülő nagycsoportos óvodásoknak és szüleiknek érdemes figyelemmel kísérni a székesfehérvári általános iskolák honlapját, közösségi oldalát, ahol az iskolába hívogató programok időpontját közzéteszik. Novemberben és decemberben 17 helyszínen várják délutánonként a családokat.
2024.11.21. -
100 fát ültetettek
90 keskenylevelű kőrist és 10 ginkgo biloba páfrányfenyőt ültettek el a Városgondnokság kertészei a Mondelez Hungária Kft. székesfehérvári üzemének jóvoltából a Bregyóban. A 100 fa az ARAK idei jubileumát szimbolizálja és része annak a zöldítési projektnek, amit a Mondelez a napelemparkjának kialakításához kapcsolódóan kezdett el.
2024.11.21. -
Pénteken 16:30-kor nyit
Idén már közel ezer négyzetméterre növelt jégfelülettel és ötven méter hosszú jégfolyosóval, változatlan árakkal, megújult büfével várja a Kori Liget a téli sportok szerelmeseit a Zichy ligetben. November 22-én, pénteken 16:30-kor nyit a Kori Liget. Ezen a délutánon a pálya használata ingyenes lesz és mindenkit egy pohár meleg teával várnak!
2024.11.21. -
Ciszterci Médianapok
Első alkalommal szervezte meg a székesfehérvári Ciszterci Szent István Gimnázium a Ciszterci Médianapokat. A média iránt érdeklődő budai, egri és pécsi ciszteres diákok a kétnapos program során megismerik a Ciszterci Médiacentrum működését, és egy tréninget követően közösen készítik el a csütörtök reggeli napindító műsort, amely november 21-én 07.05 és 08.25 óra között lesz hallható a Mária Rádióban.
2024.11.20.
Ütőfás mézeskalácsban, gyöngyláncban és csutkamadarakban élt a népművészet
Az Élő Népművészet Országos Népművészeti Kiállítás 2020 programhoz kapcsolódtak ma délután A Szabadművelődés Házában szervezett foglalkozások, amelyek különböző típusú tevékenységeket kínáltak az egyszerűbbtől az elmélyülősebb munkák, ajándéktárgyak elkészítésével.
Hímzések, szőttesek, díszített tojások, bőrdíszműves és nemezelt munkák, csuhé tárgyak, gyöngy ékszerek kaptak helyet a tárlatban, modern és autentikus változatban egyaránt: „Nagy az igény az emberekben, hogy legyenek szerethető tárgyaik a háztartásokban – a kézzel készített tárgyak titka és csodája, hogy valós emberi munkák, bennük van az alkotó egyénisége.” – fogalmazott Gonda Emma népművelő, a házigazda M-ART Egyesület képviseletében az élő népművészetről.
A hagyományos alapanyagok között lehetett dolgozni csuhéval, gyönggyel, illetve ütőfás mézeskalácsot készíteni.
Gelencsér Juliannával készültek a csuhé-csutka kismadarak,
Komendó Gabriella gyöngyben-gyöngy láncot fűzött,
Seregély Mirtill pedig a faragott fa formába nyomott, egyszerű, barna, de a gyönyörű mintát visszaadó sütemények titkaiba avatta be az érdeklődőket.