-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
"Vágy, Vírus, Botrány" - Németh László kiállítása a Pelikán Galériában
Németh László keramikus munkáiból nyílt tárlat a Pelikán Galériában "Vágy, Vírus, botrány" címmel. Az ifjú mester ezúttal az erotikát formálta meg alkotásaiban. A tárlat egységes, a munkák hasonlítanak az ősi termékenységi szobrokhoz, erotikát, szexualitást és a vágyakozást sugallják az utóbbi három évben készült égetett agyagok. A kiállítás címében ugyan szerepel a botrány, az alkotásokra azonban ez a szó abszolút nem illik. A szobrok nem botránykeltőek, csupán azt formálják meg, mely egy 21. századi fiatal fejében zajlik.
Németh László keramikus munkáiból nyílt tárlat a Pelikán Galériában "Vágy, Vírus, botrány" címmel. Az ifjú mester ezúttal az erotikát formálta meg alkotásaiban.
A tárlat egységes, a munkák hasonlítanak az ősi termékenységi szobrokhoz, erotikát, szexualitást és a vágyakozást sugallják az utóbbi három évben készült égetett agyagok. A kiállítás címében ugyan szerepel a botrány, az alkotásokra azonban ez a szó abszolút nem illik. A szobrok nem botránykeltőek, csupán azt formálják meg, mely egy 21. századi fiatal fejében zajlik. Egy olyan világot testesítenek meg, ahol szabadon bánhat mindenki erotikus fantáziájával s ahol nem kell titkolnunk vágyunk tárgyát.
A tárlat egységes, a munkák olykor egymásra is hajaznak. Ez az a bizonyos vírus, mely a kiállító művészetét megfertőzte s a látogató fantáziáját is megfertőzheti, ha engedi magát átadni a galéria hangulatának.
Németh László a kerámiamesterséggel későn ismerkesett meg. Tíz éve sajátította el a népi fazekasság csínját-bínját. Ezzel a műfajjal azonban hamar szakított, mivel megtalálta saját stílusát és edényszobrokat kezdett készíteni. Majd a későbbiekben már ezekből az edényszobrokból komoly műalkotások váltak, melyek kifejezik a vágyat, a vírust s a botrányt...
-