-
Püspöki szentmise Ferenc lelki üdvéért
Engesztelő gyászmisét mutat be Ferenc pápa lelki üdvéért Spányi Antal székesfehérvári püspök április 29-én, kedden 18 órakor a Szent István király Székesegyházban. A főpásztor szeretettel hívja és várja a székváros és környékének papjait és híveit, imádkozzunk együtt az elhunyt Szentatyáért, aki a remény pápájaként egész életét az Úr és az egyházának szolgálatába állította.
2025.04.22. -
Anyák-napi írópályázat
Általános iskolásoknak szóló, Anyák-napi vers- és prózaíró pályázatot hirdetett a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház. A gyerekek az anyukájukkal, illetve a nagymamájukkal kapcsolatos élményeket vethetik papírra, a beküldési határidő április 30.
2025.04.22. -
Elhunyt Ferenc pápa
Meghalt Ferenc pápa hétfőn reggel - jelentette be a Vatikán. A katolikus egyház vezetője 88 éves volt, régóta küzdött betegségével. A magyarországi templomok negyedórás harangszóval emlékeztek Ferenc pápára.
2025.04.21. -
A legszebb száz magyar vers
Irodalom-kultúra barátok gyűltek össze a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban, ugyanis többalkalmas Versklub indult városunkban.
2025.04.21.
Válogatott vendégjátékok a Vörösmarty Színházban

A HHH angyalok kara május 13-án 19 órától lesz megtekinthető a Pelikán Kamaraszínházban. Az előadást a 7óra7 színházi portál beválasztotta a 2016-os év 40 legfontosabb előadásai közé. A kétórás előadás, miközben bemutatja egy lányanya egyre szürreálisabb kalandjait, felfed egy szélesebb kérdést: mindannyian hasonló bajban vagyunk: fogva tart bennünket saját életünk, közegünk és személyiségünk. Vajon egyáltalán módunkban áll-e változtatni meghatározott sorsunkon, és ha igen, akkor ezt miért − egész pontosan minek hatására lennénk képesek megtenni? El lehet-e várni bárkitől, hogy csettintésre változtasson?
A te országod május 16-án 19 órától lesz megtekinthető a Nagyszínpadon. A Forte Társulat vendégelőadását színre állító Horváth Csaba a produkcióért 2016-ban elnyerte a POSZT Legjobb rendező díját, a szegedi THEALTER fesztiválon pedig Közönségdíjat kapott, szintén 2016-ban.
„Ő még tudja, mitől lesz hirtelen csend a kocsmában” – írta róla Bodor Ádám, s valóban: a tragikus sorsú Tar Sándor a magyar mélyvilág leghitelesebb ismerője. Hősei a történelem számkivetettjei: a megalázott, megnyomorított, a térkép szélére, a társadalom peremére szorított kisemberek, akiknek sosem osztanak lapot.
Lenézett melósok, akik egész életükben építették, úgymond, a szocializmust, hogy aztán magukra maradjanak, s a rendszerváltásba végképp belerokkanjanak, belehaljanak.
Ebbe a vigasztalan, egyszerre drámai és abszurd történetbe enged betekintést nagy empátiával és rengeteg humorral a vesztesek nyelvét úgyszintén jól beszélő Keresztury Tibor darabja. A brutálisan nyers, realisztikus eseményeket költői víziókká oldó előadás a Forte Társulat már megszokott kreatív energiája és radikális színpadi eszköztára révén olyan erővel rántja be a nézőt a mindenkori alullévők világába, hogy hatása alól egykönnyen aligha szabadulhatunk.
A budapesti Nemzeti Színház Részegek című előadása május 25-én 19 órától lesz megtekinthető a Nagyszínpadon. Az előadást beválogatták a 2017-es POSZT versenyprogramjába. Ivan Viripajev a kortárs orosz színházi élet mára már kultikussá vált drámaíró-rendezője, az 1974-ben Irkutszkban, és mintegy 15 évvel ezelőtt robbant be az orosz színház világába. A Részegeket színpadra állító Viktor Rizsakov a Nemzeti Színházban is nagy sikerrel futó, POSZT-díjas Fodrásznő rendezője, aki szintén a kortárs orosz és európai színház élvonalbeli alkotói közé tartozik. A moszkvai Mejerhold Kortárs Művészeti Központ igazgatója, Sztanyiszlavszkij-díjas színházpedagógus nem először rendez előadást Viripajev szövegéből.
Modell, bankár, menedzser, prostituált, fesztiváligazgató, építőipari alkalmazott. A sors különös játéka folytán a belőlük összeverődött társaság jelenik meg a Részegekben. Istenről, szeretetről, szabadságról, önmaguk kereséséről beszélnek akadozó nyelvvel. Leginkább azt próbálják megfogalmazni, hogy kiüresedett, józannak tűnő világunkban van-e még helye az őszinteségnek, lehet-e valódi szeretetet találni.