-
Forgalomkorlátozás keddtől
Ahogy arról hírt adtunk, sajnos komoly műszaki beavatkozásra van szükség a Mártírok útja – Seregélyesi út csomópontban, a szennyvízcsatorna-gerincvezetéken. Emiatt jelentős forgalomkorlátozásokat vezetnek be november 26-án, keddtől!
2024.11.22. -
Lakossági fórum a Szedresen
Közös lakossági fórumot szervez november 26-án, kedden 17.00 órától a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselő. A tájékoztatón jelen lesz dr. Cser-Palkovics András polgármester is.
2024.11.22. -
Sávlezárás a Mártírok útján!
Ahogy arról hírt adtunk, meghibásodott a szennyvízcsatorna-gerincvezeték a Mártírok és a Seregélyesi út csomópontjában. A szakemberek a hétfői útlezárást követően megvizsgálták a problémás szakaszt. Mint kiderült – és ahogy arra a reggeli esőzés is ráerősített –, az előzetesen feltételezettnél komolyabb beavatkozásra van szükség.
2024.11.20. -
Fogadóórát tart Végh Annamária
A megyei irodában tart fogadóórát csütörtökönként Végh Annamária önkormányzati képviselő.
2024.11.20.
Változások a bölcsődei és óvodai intézményhálózat működésében
Székesfehérvár Önkormányzata fenntartásában jelenleg 5 bölcsőde és 1 mini bölcsőde működik, ez egészül ki szeptembertől a Maroshegyen most épülő új bölcsődével. Sajnos a kapacitások egy része kihasználatlan, a 452 férőhelyből 51 üres. Az óvodák esetében még jelentősebben érzékelhető a gyermeklétszám-csökkenés, a 2725 betöltött óvodai férőhely egyötöde, azaz 559 üres a városi fenntartású intézményekben.
A kihasználatlan kapacitások, valamint a magánintézményekben és környező településeken is bővülő lehetőségek miatt az intézményrendszer átalakításáról tárgyal pénteki ülésén Székesfehérvár Közgyűlése.
A szakmai javaslat alapján a Szeder Bölcsőde a Százszorszép Bölcsőde tagintézményévé válik, majd kifutó rendszerben – 2023. szeptember 1. napjától 4, míg 2024 szeptembertől 2 csoporttal – 2025. augusztus 31. napjával befejezi működését. Így biztosított lesz, hogy minden kisgyermek, aki most odajár, ebben az intézményben fejezheti be a bölcsődét. Szerencsére minden szakember számára az önkormányzat az intézményhálózaton belül tud munkahelyet biztosítani.
A másik változás a Szivárvány Óvodát érinti: a szinte félkapacitással működő intézményből az oda járó kisgyermekek fele szeptembertől várhatóan iskolába megy tovább, a kihasználatlanság miatt így szeptembertől a jelenlegi kettőből egy épületben folytatja munkáját az óvoda, legfeljebb 4 csoporttal, a Napsugár Óvoda tagintézményeként. A Püspökkertvárosi intézmény pedig a Gyöngyvirág Óvoda tagintézményeként működik majd.
Az érintett intézmények vezetőivel és dolgozói közösségeivel az önkormányzati egyeztetések megtörténtek, a döntést követően a szülők tájékoztatására is záros határidőn belül sor kerül. A gyermekek jólléte és fejlődésük zavartalansága elsődleges az önkormányzat számára, ezt a szempontot minden döntésnél első helyen veszik figyelembe.