Váratlan Cornexi-vereség

A Vasas együttese 30-29 arányban győzött a női kézilabda NB1. 14. fordulójában a Cornexi-Alcoa ellen Székesfehérváron pénteken este.

2004.01.18. 10:42 |

Váratlan és meglepő vereséget szenvedett a legutóbbi bajnoki mérkőzéseken remek formát nyújtó Cornexi-Alcoa a Köstner Vilmos vezette Vasas ellen. Volt azonban mitől tartani a fehérváriaknak, hiszen ősszel vereséget szenvedtek a Vasas otthonában, másrészt pedig a fővárosiak kapusa az a Farkas Andrea, aki az elmúlt idényben Székesfehérváron védett. A Vasas kapusa a maga javára tudta fordítani azt végig a mérkőzésen, hogy ismeri a fehérváriak lövéseit, hiszen nagyon jól védett. A Vasas főként neki köszönheti a győzelmet, na meg persze a lövőinek, mert ezen a poszton is jobb volt a fővárosi együttes. Az első félidő végére 4 góllal már a Vasas vezetett Csernova és Draskovics vezérletével. A második félidőben hiába vette át a vezetést a Cornexi, az újabb és újabb fehérvári hibák miatt nem tudta megtartani a minimális előnyt, így a végén egy gólos vendég győzelem született. Ezzel a vereséggel a székesfehérvári együttes egyre messzebb kerül a legjobb négy közé jutástól...