Vasárnapra marad a döntés, Szolnokon kikapott az Alba

Három negyeden keresztül nem találta a fogást a Szolnok testén a Bericap Alba Fehérvár. A záró negyedben ugyan nagyot rohantak Kellerék, megfordítani nem, csak szorossá tudták tenni a bajnoki döntő negyedik meccsét. Döntés vasárnap, Székesfehérváron.
Szolnoki Olaj – Bericap Alba Fehérvár 83-79 (24-23, 20-12, 21-13, 18-31)
2013.05.31. 20:52 |
KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
Mint eddig mindhárom, ez, a negyedik bajnoki döntő mérkőzés is a himnusszal, remek hangulatban, telt házzal indult. A Szolnoki Olaj hazai pályán küzdött az egyenlítésért, miután a Bericap Alba Fehérvár 2-1-es előnnyel érkezett a Tisza partjára.Ezúttal is a Szolnok dobta az első kosarat, Florence mindjárt egy triplát. Moore válaszolt, szintén a vonalon kívülről. Rashad Bell is hármassal kezdett, két és fél perc játék után 6-3-ra vezetett az Olaj. Majd Keller játszott zseniálisan Hollishoz a palánk alatt, aki meg is oldotta a feladatot egy remek zsákolással. Az első negyed derekán 12-7-es hazai előnynél, Hollis lopta csapatát közelebb két sikeres büntetővel. Florence újabb hármasával azonban hatra nőtt a szolnoki előny, aki nem sokkal később már 10 pontnál járt egymaga, míg az Alba csak kilencnél, így 3:15-el az első szünet előtt jött az első Dzunics-időkérés. Brandon Wood jelentkezett szűk két perccel a vége előtt egy triplával, ezzel visszajött az Alba mínusz négyre. Gay és Juhos vívott tripla párbajt, majd hazai csapat kapott technikait, így végül 24-23-as szoros hazai előnnyel zárult az első tíz perc.

Megint az Olaj kezdett jobban pillanatok alatt léptek el 29-23-ra. Két perc telt el, amikor Németh már a második tripláját dobta, és az első fehérvári pontok csak ezután jöttek, Jones jelentkezett egy duplával, 32-25 állt ekkor az eredményjelzőn. Bódi süllyesztett el egy triplát a szolnoki gyűrűben, majd Kalve szerzett három pontot, egy duplával, és egy büntetővel. A második negyed felénél 39-30-ra még mindig a Szolnok vezetett, Braniszlav Dzunics újabb időt kért… Horváth Ákos kosara után 10 fölé kúszott a differencia, először a meccsen, 41-30-nál. A játék képe a félidő hátralevő részében sem változott sokat, ha csak annyit nem, hogy itt-ott a szolnoki gépezetbe is hiba csúszott. Azonban így is 44-35-ös hazai előnynél érte a csapatokat a félidőt jelző dudaszó.

Németh hárompontosával indult a második félidő, majd Jones értékesített két büntetőt. Három perc elteltével stabilizálódni látszott a 10 pontos különbség. Ekkor egyértelmű volt, ha a Fehérvár nem tudja saját gyors, atletikus játékát játszani, a döntés vasárnapra marad.Báder dupláját követően már 12-vel, 51-39-re vezetett a bajnoki címvédő.Supola Zoltán dobott egy hármast, így a huszonhatodik percben ismét csak kilenc volt közte.Megint megrázta magát a hazai alakulat, Horváth Ákos triplája után már 60-44-re vezettek a fehérmezesek. 10 perccel a vége előtt 65-48-ra ment az Olaj, eldőlni látszott a találkozó sorsa…

A záró negyedet jobban kezdte a Bericap Alba Fehérvár, egy perc alatt hármat faragtak Moorék a hátrányból.Valamivel több, mint hét perccel a lefújás előtt Moore triplájával megcsillanni látszott remény, de még mindig 12 pontos hátrányban volt a Dzunics-csapat. Újabb perc elteltével visszajött mínusz tízre az Alba, Nenad Asceric időt is kért. Jones egy értékesített büntetője után kilencre csökkent a fehérvári hátrány, szűk öt perccel a vége előtt 73-64-et mutatott az eredményjelző. Moore kosara után megint lépett kettőt előre az Alba, és lőtávolon belülre került, már csak hét pont volt Simon Balázsék előnye. Az első szolnoki találkozón 15-ről jött vissza mínusz egyre a Fehérvár… Németh hárompontosa volt hosszú idő után az első kosár, melynek a hazai szurkolók is örülhettek. Az utolsó három percben 76-68-al fordultak a csapatok.Hollis eresztett el egy triplát, 2:37 volt vissza, és csak öt pont választotta el egymástól a két együttest, újabb hazai időkérés jött. Keller hagyott ki két büntetőt, de hibázott elöl a Szolnok is. Ennél is nagyobb hiba volt Jonestól az újabb személyi, mert így kipontozódott, 15 pontnál fejezte be a mérkőzést… Dzunics mester kért időt, valamivel több, mint 70 másodperc volt hátra, és megint nyolccal ment a címvédő, bár Szabó dobott egy duplát, Hollisra sportszerűtlen hibát fújtak. A hátra lévő időben a Szolnok bedobta büntetőit, ami döntőnek bizonyult. Az Alba ezen az estén is remekül küzdött, de három negyednyi hátrányt nem lehet ledolgozni tíz perc alatt. A Szolnok egyenlített, így a bajnoki cím sorsa vasárnap este Székesfehérváron dől, ahol eddig mindig az Alba Fehérvár nyert…