A megye védőnőinek konzultációja Székesfehérváron

A kormány megbízásából indult el még tavaly Bábiné Szottfried Gabriella, az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnő Tagozatának vezetőjének irányításával az az országos védőnői konzultáció, amelynek tizenötödik helyszíne Székesfehérvár volt szerdán délelőtt. A kiemelt téma a bérek helyzete volt, de szakmai kérdéseket is megvitattak a Hiemer-házba rendezett fórumon.
2018.01.10. 12:56 |
A megye védőnőinek konzultációja Székesfehérváron

Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, honvédelmi miniszterhelyettes, arról beszélt a konzultáció után, hogy akinek a családjában született már kisgyermek, tudja, hogy milyen fontos munkát végez a mintegy ötezer magyarországi védőnő. "Országgyűlési képviselőként feladatom, hogy rendszeresen meghallgassam elképzeléseiket, elősegítve, hogy közösen kialakíthassunk egy olyan életpályamodellt, amely megbecsüli az ő áldozatos szolgálatukat."

A konzultációra egész Fejér megyéből kaptak meghívást a védőnők.

A kolléganők nagy létszámban jelentek meg és megfogalmazták azokat a problémákat, amikkel jelenleg küzd a védőnői szolgálat, illetőleg konkrét javaslataikat is megosztották velünk – mondta Bábiné Szottfried Gabriella, az Egészségügyi Szakmai Kollégium Védőnői Tagozatának tagozatvezetője. A védőnői konzultáció tavaly júniusban indult útjára. Kiemelte, hogy az elmúlt öt évben közel 10 milliárd forint pluszforrás került a rendszerbe, jellemzően a bérkiegészítések finanszírozására.Árnyalt a kép, például Fehérváron és környékén, a munkáltató, a fenntartó, az önkormányzat a jogszabályban meghatározott juttatásokat biztosítja a kolléganőknek, de országos szinten nem mindenütt van ez így. Éppen ezért, a konzultáció elsődleges és legfőbb célja, hogy lássuk, hogy pontosan mennyit keresnek a védőnők és konkrétan mennyi az az összeg, ami a bankszámlájukra érkezik. A leghangsúlyosabb kérése a kolléganőknek, hogy a jelenleg különböző jogcímeken adott kiegészítő juttatások legyenek egyben, egységes bérként, amely a jelenleg aktuális egészségügyi szakdolgozói bértábla besorolási fokozatához van igazítva.” Szóba került még az adminisztrációs terhek csökkentése és az informatikai rendszer fejlesztése is.