-
Újra áll a maroshegyi kereszt
Lehet-e annál valódibb húsvéti ünnep, hogy egy balesetben megrongálódott kereszt helyére közösségi és önkormányzati összefogással újra feszületet állítanak? A maroshegyi Szilvamag és a Nagyváradi utca találkozásánál erre az ünnepre gyűltek össze nagycsütörtökön a környék lakói, valamint Székesfehérvár vezetői és a körzet önkormányzati képviselője.
2025.04.17. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.17. -
Új képzési lehetőség az Óbudain
Új, egyedülálló képzési lehetőséget nyújt szeptembertől az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki kara. Az érdeklődők a mesterséges intelligencia ipari alkalmazásaiban mélyedhetnek el.
2025.04.17. -
Olajszentelés Nagycsütörtökön
Nagycsütörtök a keresztény hagyomány szerint az utolsó vacsora napja, amikor Jézus a Gecsemáni kertben búcsút vett tanítványaitól és felkészült az áldozatra.
2025.04.17.
Véget ért a négyéves projekt a Titkok Házában

A projekt a Széchenyi 2020 keretében 2018. január 1 – 2022.január 31. között valósult meg 436.123.937,- forint vissza nem térítendő támogatásból.
A program révén a Fehérvári Civil Központban újszerű, egyedi élményközpontú tanulást támogató elemekkel bővített természettudományi bemutatóés oktatóhely jött létre közel 300 nm-es területen. A Titkok Háza Tudományos Élményközpont egy nagyobb oktató-előadóteremmel, 5 kisebb tematikus laborral, kapcsolódó raktárral és irodarésszel, tanári szobával rendelkezik.
A projekt során a szakemberek kidolgozták a különböző tematikus programokat és beszerzésre kerültek a foglalkozásokhoz szükséges innovatív oktatástechnikai és demonstrációs eszközök is. 32 Fejér megyei általános- és középiskolával sikerült partnerszerződést kötni, ahonnan a különböző tematikájú foglalkozásokra érkeztek a diákok: szakkör, klub, műhely, kihelyezett természettudományos óra, vetélkedő, versenyek és napközis táborok. A hat tanítási félév során több mint 12.000 tanulót vontak be a programokba a közel 800 elindított kurzus révén.
A központ célja volt a Fejér megyei iskolák számára a természettudományos élménypedagógiai programkínálat bővítése annak érdekében, hogy a természettudományos tárgyak népszerűbbek legyenek, az informális és nem formális tanulási lehetőségek bővüljenek, a korszerű kísérletközpontú, élményszerű oktatás terjedjen, és a természettudományos, valamint műszaki pályák népszerűbbek legyenek. Ezt a célkitűzést messzemenően teljesítette a projekt.