-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Véget ért a négyéves projekt a Titkok Házában
A projekt a Széchenyi 2020 keretében 2018. január 1 – 2022.január 31. között valósult meg 436.123.937,- forint vissza nem térítendő támogatásból.
A program révén a Fehérvári Civil Központban újszerű, egyedi élményközpontú tanulást támogató elemekkel bővített természettudományi bemutatóés oktatóhely jött létre közel 300 nm-es területen. A Titkok Háza Tudományos Élményközpont egy nagyobb oktató-előadóteremmel, 5 kisebb tematikus laborral, kapcsolódó raktárral és irodarésszel, tanári szobával rendelkezik.
A projekt során a szakemberek kidolgozták a különböző tematikus programokat és beszerzésre kerültek a foglalkozásokhoz szükséges innovatív oktatástechnikai és demonstrációs eszközök is. 32 Fejér megyei általános- és középiskolával sikerült partnerszerződést kötni, ahonnan a különböző tematikájú foglalkozásokra érkeztek a diákok: szakkör, klub, műhely, kihelyezett természettudományos óra, vetélkedő, versenyek és napközis táborok. A hat tanítási félév során több mint 12.000 tanulót vontak be a programokba a közel 800 elindított kurzus révén.
A központ célja volt a Fejér megyei iskolák számára a természettudományos élménypedagógiai programkínálat bővítése annak érdekében, hogy a természettudományos tárgyak népszerűbbek legyenek, az informális és nem formális tanulási lehetőségek bővüljenek, a korszerű kísérletközpontú, élményszerű oktatás terjedjen, és a természettudományos, valamint műszaki pályák népszerűbbek legyenek. Ezt a célkitűzést messzemenően teljesítette a projekt.