-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Véget ért a négyéves projekt a Titkok Házában
A projekt a Széchenyi 2020 keretében 2018. január 1 – 2022.január 31. között valósult meg 436.123.937,- forint vissza nem térítendő támogatásból.
A program révén a Fehérvári Civil Központban újszerű, egyedi élményközpontú tanulást támogató elemekkel bővített természettudományi bemutatóés oktatóhely jött létre közel 300 nm-es területen. A Titkok Háza Tudományos Élményközpont egy nagyobb oktató-előadóteremmel, 5 kisebb tematikus laborral, kapcsolódó raktárral és irodarésszel, tanári szobával rendelkezik.
A projekt során a szakemberek kidolgozták a különböző tematikus programokat és beszerzésre kerültek a foglalkozásokhoz szükséges innovatív oktatástechnikai és demonstrációs eszközök is. 32 Fejér megyei általános- és középiskolával sikerült partnerszerződést kötni, ahonnan a különböző tematikájú foglalkozásokra érkeztek a diákok: szakkör, klub, műhely, kihelyezett természettudományos óra, vetélkedő, versenyek és napközis táborok. A hat tanítási félév során több mint 12.000 tanulót vontak be a programokba a közel 800 elindított kurzus révén.
A központ célja volt a Fejér megyei iskolák számára a természettudományos élménypedagógiai programkínálat bővítése annak érdekében, hogy a természettudományos tárgyak népszerűbbek legyenek, az informális és nem formális tanulási lehetőségek bővüljenek, a korszerű kísérletközpontú, élményszerű oktatás terjedjen, és a természettudományos, valamint műszaki pályák népszerűbbek legyenek. Ezt a célkitűzést messzemenően teljesítette a projekt.