Végre együtt - Vigyázó kéz testvértábor a Balatonnál

 A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület szervezésében már tizenötödik alkalommal valósulhatott meg az a „Testvértábor”, ahol az állami gondozásba vett, de más-más településeken élő vér szerinti testvérek együtt nyaralhattak egy hétig a Balatonnál. Miközben minden gyermekvédelmi szakember egyet ért abban, hogy a testvéreket nem szabad szétválasztani állami gondozásba vételkor sem,  mégis több mint száz gyermek várt arra, hogy augusztus végén egy hetet együtt tölthessen testvéreivel.
2014.08.08. 04:53 |
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület szervezésében már tizenötödik alkalommal valósulhatott meg az a „Testvértábor”, ahol az állami gondozásba vett, de más-más településeken élő vér szerinti testvérek együtt nyaralhattak egy hétig a Balatonnál. Miközben minden gyermekvédelmi szakember egyet ért abban, hogy a testvéreket nem szabad szétválasztani állami gondozásba vételkor sem,  mégis több mint száz gyermek várt arra, hogy augusztus végén egy hetet együtt tölthessen testvéreivel a „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület szervezésében.
Augusztus 1 és 7 között, a Székesfehérvár MJV Társadalmi Felelősségvállalási Alprogram, a Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány segítségével, valamint a különélő testvérek javára tavaly decemberben megrendezett II. Kortárs Művészeti Aukción befolyt pénzből tudták megrendezni a tábort azon testvérpároknak, akik a sors különös akaratából más-más településen és intézetekben nevelkednek.
A 6-17 éves korú testvérpárok gyermekotthonokból és nevelőszülőktől érkeztek Iváncsáról, Martonvásárról, Perkátáról, Velencéről, és Székesfehérvárról. A monszunos nyárhoz képest keveset esett az eső, a Balaton vize 25 fokos volt, így sokat hancúroztak a vízben a testvérpárok, de kirándultak erdei kisvasúttal a Kis-Balaton természetvédelmi területen, valamint a Balaton élővilágát bemutató tanösvényt is végig járták egy esős délelőtt.
Kicsiknek és nagyoknak egyaránt tetszett a bábelőadás: A halhatatlanság országa címmel, melyet a Fabók Mancsi Bábszínháza adott elő. A játszóházat Varga Magdolna népművelő vezette és volt közös játék is sok-sok beszélgetéssel. Kézműves foglalkozások: gyöngyfűzés, bőrözést és nemezelést, vízi- és szárazföldi sportfoglalkozások, élménypedagógiás foglalkozások és mentálhigiénés programok voltak az egy hetes táborban. Ami nem volt: a televíziót nem kapcsolták be egyszer sem a hét folyamán, amit a gyerekek először felháborodva fogadtak, de a tábor végére már nem is volt ilyen kérésük.
Talán a legnagyobb önbizalom erősítést az Alba Alkotó Kör tagjai által vezetett vizuális játszóház adta a gyerekeknek, ahol - kis segítséggel még a fogyatékkal élő táborlakók is - különleges akrillal festett táblaképeket alkothattak, amik mindig emlékeztetni fogják a különélő testvéreket az együtt töltött egy hétre.