Vereséget szenvedett a Fehérvár KC a megyei rangadón

A női kézilabda NBI 15. fordulójában a Fehérvár KC a megyei rivális Dunaújváros Kohász KA otthonában vendégeskedett vasárnap este. A rangadó első félidejében még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második játékrészben azonban egy kilencperces fehérvári gól nélküli periódusnak köszönhetően az újvárosiak otthon tartották a két pontot.
2015.01.18. 19:59 |
 Már az első félidőben is hatalmas iram jellemezte a Dunaújváros Kohász KA – Fehérvár KC női kézilabda rangadót. Mondhatni keserédesen indult a meccs a fehérváriaknak: ugyan Kazai révén az első gólt a vendégek szerezték, a góllövőnek egy sérülés miatt azonban véget is ért a mérkőzés. Bakó Botond együttesében egyébként is sok volt a hiányzó a találkozó előtt, hiszen Becséri és Bogosavljevic sem tudták vállalni a játékot. Mindenesetre az első 30 percet derekasan állta az FKC, amely Tilinger remeklésének köszönhetően nem hagyta elhúzni a Dunaújvárost. A szünetre ettől függetlenül 12-10-es hazai előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrész rémálomszerűen indult a Fehérvár KC-nek, hiszen egy kilencperces gól nélküli szériának köszönhetően a hazaiak 18-10-re el tudtak húzni. Innentől már emberfeletti teljesítményre lett volna szüksége az FKC-nak a bravúrhoz. Ettől függetlenül a 10 gólos Tilinger Tamara vezérletével sikerült egy 5-0-s sorozatot produkálni, így az utolsó 10 percre 18-15-re zárkózott fel Bakó Botond együttese. A találkozó még szorosabbá is vált, mivel már 21-19 és 22-20 is állt az eredményjelzőn, végül azonban a Dunaújváros mindkét pontot otthon tartotta. További probléma volt a mérkőzésen, hogy a kétgólos Csákit az utolsó negyedórát nem tudta vállalni sérülés miatt. Az egyik legnagyobb rivális Érd a Debrecen ellen aratott győzelmével pontszámban beérte a Fehérvár KC-t, jobb gólkülönbségével pedig meg is előzte a tabellán. A jövő héten ennek fényében óriási csata várható a Fehérvár KC – Érd találkozón.

Dunaújváros Kohász KA – Fehérvár KC 25-20 (12-10)