Vereséget szenvedett, de emelt fővel zárta a hétközi fordulót az FC Fehérvár

Az Arany Ászok Liga 26. fordulójában tabella hetedik helyén álló FC Fehérvár az ötödik MTK-t fogadta. Hiába szerzett vezetést a találkozó elején a hazai csapat, a rutinosabb játékosokból álló fővárosiak megfordították az állást, és megérdemelten vitték el a Sóstói Stadionból a három pontot. A fehérvári együttesből Fehér Zsolt bokatörés, Lattenstein Norbert pedig rosszullét miatt vált ki idő előtt. Az FC Fehérvár vereségével visszacsúszott a tabella 8. pozíciójára. FC Fehérvár - MTK Budapest 2-3 (1-1)

2005.05.05. 09:37 |

A 450. élvonalbeli mérkőzése kapcsán ünnepelt Kuttor Attila már az 5. percben vezetést szerzett az FC Fehérvárnak, majd a hirtelen jött szélvihar megzavarta a hazai védelmet, és a fehérváriak csapatkapitánya a saját kapujába is betalált a 15. percben. 1-1. A kapott gól előtt nem sokkal Fehér Zsolt szenvedett súlyos sérülést, tehát az MTK egyenlítésénél 10 piros-kék játékos volt a pályán…
 Csertői Aurélnak a szünetben is végre kellett hajtania egy kényszerű cserét: Lattenstein az öltözőben rosszul lett, így a középpályást Fodor Marcell váltotta. A szünetben jutott szóhoz a túloldalon a 37 éves MTK-klasszis Illés Béla, aki most is oroszlánrészt vállalt a kék-fehérek sikerében. Több veszélyes megmozdulás után a 64. percben az ő góljával fordított az MTK, majd a 76.-ban Czvitkovics találatával már 3-1 volt az állás a vendégek javára. A Vidi játékosai azonban tovább küzdöttek a becsületükért, és a 89. percben Ion Voicu kozmetikázta és alakított az eredményt 2-3-ra.
 Az FC Fehérvár vereségével visszacsúszott az Arany Ászok Liga tabellájának 8. helyére.

FC Fehérvár - MTK Budapest 2-3 (1-1)
 Sóstói Stadion, 500 néző
 Vezette: Sápi (Szabó, Bóna)

FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Fehér (Horváth G.), Kuttor, Vincze - Lattenstein (Fodor), Schwarcz, Bozics, Tereánszki-Tóth - Györök, Kerek (Voicu). Vezetőrdző: Csertői Aurél

MTK Budapest: Végh - Balogh, Lambulics, Juhász, Pollák - Jezdimirovics, Czvitkovics, Zabos (Horváth L.), dr. Füzi - Kanta J. (Hrepka), Welton Silva (Illés). Vezetőedző: Garami József

Gól: Kuttor 5.p., Voicu 89. p. illetve Kuttor (öngól) 15.p., Illés 64.p., Czvitkovics 76.p.