Vereséggel búcsúzott a szezontól a Videoton, a Pécs mindhárom pontot elvitte Fehérvárról

Bár Nikolics góljával hamar megszerezte a vezetést a Videoton, a Pécs a második félidőben megfordította az NBI 30-ik, utolsó fordulójában rendezett találkozót, és 2-1-re győzött Székesfehérváron.
Videoton - Pécs 1-2 (1-0)
2013.06.01. 20:21 |

A bajnokság utolsó fordulójában a Videoton FC a Pécs együttesét fogadta, a fehérvári alakulat biztos másodikként várta a találkozót. A Vidi Tujvel – Szolnoki, Caneira, Juhász, Stopira – Gyurcsó, Mitrovics, Vítor Gomes, Kovács István, Paraiba – Nikolics Nemanja összeállításban vágott neki a meccsnek.
 Ötven másodperc telt el, amikor Paraiba vett át egy hosszú indítást a pécsi 16-oson belül, ugyan egy pillanatra megcsúszott a Vidi támadója, mégis célba tudta venni a rövid sarkot, ahova azonban remekül ért oda Sánta András kapus. A harmadik perc végén máris gólnak örülhetett a hazai publikum! Kovács lódult meg egy indítással, majd középre tette a labdát Nikolicsnak, aki nem hibázta el a ziccert, és a jobbra vetődő Sánta mellett a kapu bal oldalába helyezett. Az első valamire való vendég helyzetet a 12-ik percben jegyezhettük fel, amikor Grumics tekert a 16-os bal sarkáról a hosszú sarok mellé, gólt nem, csak egy szögletet ért, ami újabb veszélyt már nem jelentett Tujvel kapujára. A 16-ik percben Nikolics megrúghatta volna saját maga, és a Videoton FC második gólját, a büntető területen belülre beemelt labdát a kapu fölé löbbölte. A következő negyedórában inkább csak birkóztak az együttesek, nem a szép játék dominált…

A 32-ik percben egy remek labdakihozatal után Kovács tette le a labdát a jobbszélre lefutó Nikolicsnak, aki középre tette, de minden láb előtt elgurult a labda, egy pécsi védő próbált felszabadítani, nem sok sikerrel. Labdája Kovácsot találhatta volna meg, viszont Õt is meglepte a váratlan lehetőség és a két lába között csorgott át a labda, végül Pariba vágta jócskán mellé a labdát. Az első félidő hátralevő rézében már nem történt érdemleges esemény, a játék általában vendég térfélen zajlott, a Pécs elsősorban kontrázni próbált kevés sikerrel, a Vidi akció pedig vagy egy-egy becsúszó hiba miatt akadt el, vagy egy közbe nyúló pécsi lábban.

A második félidőben sokáig kellett várni az első helyzetre, aztán az 57-ik percben Nikolics cselezte át magát három védőn a 16-oson belül, lőni azonban nem sikerült, Horváth Adrián szerelt végül. Négy perccel később Grumics szaladt egyedül Tujvel kapuja felé, az utolsó pillanatban azonban Stopira méterekről becsúszva mentett. A 62-ik percben remek játékot bemutatva jutott el a pécsi kapuig a fehérvári csapat, Mitrovics azonban 18 méterről fölé lőtt. Nem sokkal később hatalmas vastaps fogadta a sérülésből visszatérő Filipe Oliveirát. A 66-ik percben a semmiből jött a pécsi egyenlítés, Márkvárt Dávid maradt egyedül a 16-oson beül, aki szép mozdulattal talált a fehérvári kapuba, 1-1. Negyed órával a lefújás előtt lesgóllal szerezte meg a vezetést a Pécs: Szatmári emelt a védők mögé, Koller pedig lesről indulva elvitte a labdát a kimozduló Tujvel mellett a labdát, az üres kapuba zavartalanul guríthatott. Nem sokkal később egy papír cetli járt körbe a fehérvári játékosok között, melynek eredményeként a Kecskeméten két gólt szerző Juhász Roland a csatársorban találta magát. Tíz perce volt ekkor a Vidinek, hogy szebbé tegye a szezonbúcsút. Lupeta is beszállt a végére, így az utolsó néhány percben három előretolt támadóval próbált rohamozni a Videoton. A végén még Németh Ádám játékvezetőnek kellet lecsillapítania a kedélyeket a fehérvári kispadon, miután segítője bemutatta a háromperces hosszabbítást. A Videoton vereséggel búcsúzott szurkolótól, és a szezontól. A fehérvári drukkerek azonban a meccs után megtapsolták ezüstérmes kedvenceiket.

Gólszerzők: Nikolics ill. Márkvárt, Koller