Vereséggel nyitott a Cornexi-Alcoa a Szuper Euroligában

38-36-os vereséget szenvedett a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata az osztrák Hypo Niederösterreich együttesétől a Szuper Euroliga első fordulójában hazai pályán. A hazaiaknál Balogh és Siti nyújtott kiemelkedőt, előbbi 10, utóbbi 6 gólt szerzett.

2004.09.11. 15:44 |

Hazai pályán kezdte meg szereplését a Szuperligában a Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata. A fehérváriak és az osztrákok mellett a Dunaferr, a Ferencváros, a Győr, a szlovák Dusla Sala, a horvát Zágráb és a szlovén Ljubljana vesz részt ebben az európai sorozatban.

A 2. percben Piedade góljával a vendégek szereztek ugyan vezetést, de a 9. percben már nálunk volt az előny, Kordyuk emberhátrányban talált be (5-4). A hazaiak tovább növelték az előnyüket, a 14. percben 2-vel, a 20.-ban 3, míg a 25. percben már 5 góllal vezettek a fehérváriak. A félidő végére azonban valamit csökkent hátrányából a Hypo, így 19-16-os hazai vezetéssel ért véget az első játékrész.

Fordulást követően azonban változott a játék képe, az osztrákok nemcsak, hogy feljöttek, hanem át is vették a vezetést. Ekkor a fehérváriak a védekezésben és a támadásban is sokat hibáztak. A találkozó 49. percében már 5 góllal a vendégek vezettek (26-31). A végén azonban támadásban pontosítottak Kenyeresék, így végül két góllal győzött a Hypo Niederösterreich. A Cornexi-Alcoában Balogh 10/1, Siti 6, Tápai 4/3, Kordyuk és Szabó 4-4, Kenyeres 3, Vámos 2, Tóth, Lőw és Ulyanich 1-1 gólt szerzett. A vendégeknél Bilobrk és Pal egyaránt 9 gólt szerzett.

A Cornexi-Alcoa szerdán mutatkozik be a bajnokságban, Sitiék a Debrecen otthonában lépnek pályára.