Veretlenül végzett a Cornexi a Hungaronafta-Kupa második helyén

A Hungaronafta-Kupa zárónapján a Rulmentul Brasov nem okozott csalódást, könnyedén győzte le 34-24 arányban a torna utolsó helyén záró szerb csapatát, a Knjaz Milost. Ennek tudatában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding úgy lépett pályára a horvár bajnok Podravka Vegeta Koprivnica ellen, hogy a kupaelsőséget csak tizenegygólos győzelemmel szerezheti meg. Nos, a fehérváriak ugyan nyertek a kaproncaiak ellen, de csupán két találattal, így a Brassó végzett a torna élén, a Cornexi pedig – a rosszabb gólarány miatt – veretlenül zárt a második helyen. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Podravka Vegeta Koprivnica 28-26 (14-13)

2006.08.27. 22:27 |

Elszántan kezdett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding a Podravka Vegeta Koprivnica ellen a Hungaronafta-Kupa zárómérkőzésén. A horvátok első gólja után a hazaiak irányítottak, Djeric kapus kiválóan védett a kapuban, ennek köszönhetően a 10. és a 15. percben három, a 20.-ban négy góllal vezetett a Cornexi. A félidő hajrájában egyre több hibát vétettek támadásban a fehérváriak, így a Podravka felzárkózott a szünetre, és egy találatra közelítette meg ellenfelét.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, a tavalyi  - az EHF-Kupában éépen a Cornexit búcsuztató - csapathoz képest talán meggyengült horvátok futottak az eredmény után, egészen az 52. percig. Ekkor Franic találatával átvette a vezetést Vegeta, és a mérkőzés vége előtt négy perccel is ott volt az előny. Aztán jött Tilinger és a kilenc gólig jutó Balogh Bea gólja, s máris Szabó edina csapata állt közelebb a győzelemhez, amit aztán az utolsó másodpercekben Szrnka Hortenzia hetes-gólja biztosított be.

A Cornexi 28-26-ra verte a Podravkát, így veretlenül, 5 ponttal zárta a Hungaronafta-Kupát, éppen annyi egységgel, mint a jobb gólaránnyal bíró tornagyőztes Rulmentul Brassó. A fehérváriak a második helyen zártak, míg a kétpontos Podravka a harmadik helyen végzett a három vereséget szenvedő Knjaz Milos előtt.
 A torna gólkirálya a román Christina Meagu lett, a legjobb kapusnak a Cornexi hálóőrét, Sladjana Djericet választották, míg a Hungaronafta-Kupa legjobb játékosának Balogh Beatrix bizonyult.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Podravka Vegeta Koprivnica 28-26 (14-13)

Köfém csarnok, 500 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Djeric – Kenyeres, Szrnka 5/1, Õri, Vijunaite 3, Kordyuk 2, Balogh 9. Csere: Fekete(kapus), Tápai Sz. 3/3, Tápai A., Vaszari, Tilinger 1, Pádár 3, Valova 1, Lima, Trishchuk. Vezetőedző: Szabó Edina

Podravka: Stancin – Zebic 6, Pasicnik, Hrgovic 6, Palcic 2, Horvat 1, Todorovska 5. Csere: Jelcic, Bralo (kapusok), Koznjak 1, Franic 5/3, Seric, Gace, Tarle. Vezetőedző: Josip Sojat

Kiállítások: 2 ill. 8 perc