-
Falvédő bölcsességek
Hímzett konyhai falvédőkből nyílt kiállítás október 30-án a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A tárlathoz kapcsolódóan dr. Kriston-Vízi József néprajzkutató tart előadást november 22-én. A belépés ingyenes.
2024.11.21. -
Dalosok megmérettetése
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron november 22-24-e között. A rangos megmérettetést a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI szervezi a Tálos Edit Alapítvánnyal karöltve. Idén 76 versenyző jelentkezett 19 zeneművészeti iskolából, Magyarországról és Székelyföldről.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
A magyar költészet napja - versek mindenütt egy hónapon át Székesfehérváron
A magyar költészet napját 1964 óta ünnepeljük április 11-én, József Attila születésnapján: előadóestek, könyvbemutatók, költőtalálkozók, szavalóversenyek tisztelegnek ezen a napon a klasszikus és a kortárs magyar líra előtt.
Idén ezek a közönségrendezvények nem tarthatók meg a szokott formában:
a versek Fehérváron a szabadba költöznek, és számos helyszínen – például a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ tóparti épületén, az Öreghegyi Közösségi Ház lépcsőjén, a Közösségi Központ – Feketehegy Szárazréti Kultúrudvar utcafrontján, a Királykút Emlékház előtti tér kőszegélyén, valamint a Kisfaludi Közösségi Ház ablakain – találhatók meg. A kiállítás belvárosi helyszíne ezúttal is a Fő utca, a Városház tér és a Liszt Ferenc utca.
A szabadban olvasható, ismert és kevésbé ismert versek és versrészletek több évszázadot ölelnek át: Petőfi Sándor és Szendrey Júlia romantikus sorai éppúgy megtalálhatóak köztük, mint Ady Endre, Radnóti Miklós vagy Kosztolányi Dezső gondolatai. Az ünnepre választott költők között van többek között Fodor Ákos, Tóth Krisztina, Csukás István, Weöres Sándor, Dsida Jenő, Kányádi Sándor, Varró Dániel és Nádasdy Ádám, de Bródy János sorai is felbukkannak a hónap végéig látható kiállításban.
Szöveg: Hajnal Csilla