Vezetett, majd kikapott az FC Fehérvár Diósgyőrben

Az Arany Ászok Liga 24, fordulójában Diósgyőrbe látogatott az FC Fehérvár. A piros-kékek egészen a 73. percig vezettek a diósgyőri oroszlánbarlangban, ám vendéglátóik percek alatt megfordították a meccset, és parázs végjáték után otthon tartották a három pontot. A Diósgyőr elsősorban második félidei eredményes támadójátékának, és jó cseréinek köszönhette győzelmét, az FC Fehérvár most kevés alkalommal jutott el a házigazdák kapujáig.

2005.04.28. 08:50 |

Az Arany Ászok Liga 24, fordulójában Diősgyorbe látogatott az FC Fehérvár. A piros-kékek egészen a 73. percig vezettek a diósgyőri oroszlánbarlangban, ám vendéglátóik percek alatt megfordították a meccset, és parázs végjáték után otthon tartották a három pontot.

Diósgyor-FC Fehérvár 3-1 (0-1)
Diósgyor, 6000 nézo
Vezette: Dubraviczky (Kovács P., Nagy I.)

Diósgyőr: Kövesfalvi-Mogyorósi, Gáspár, Máté P., Dianu-Halgas (Egressy 52. perc), Katona, Sipeki, Mogyoródi (Virágh 63. perc)-Tisza, Siminic (Vitelki 63. perc)
Vezetoedzo: Gálhidi György

FC Fehérvár: Tudor-Csizmadia, Fehér Zs., Kuttor, Vincze Z.- Lattenstein, Schwarcz, Györök, Bozic (Fodor 78. perc)-Tereánszki-Tóth (Kerek (75. perc) , Magasföldi
Vezetoedzo: Csertoi Aurél

A két csapat őszi, fehérvári összecsapásán sima, 3-0-ás gyozelmet arattak Kuttorék, így némi pszichikai előnnyel léphettek pályára a piros-fehérek otthonában. Érdekes közjáték előzte meg a meccset, történt ugyanis, hogy a Tudor kapujánál Dubraviczky nem találta megfelelonek a hálót, így közel tíz percet később kezdtek a csapatok.

6. perc: Dianu ügyesen ugratta ki Halgast a bal oldalon, aki elöl a kapus az utolsó pillanatban tudta csak felszedni a labdát.
 13. perc: Ismét Dianu-Halgas játszott össze, ezúttal is a bal oldalon. Dianu az alapvonalnál középreívelt, Halgas pedig fejjel veszélyeztett.
 22. perc: Halgas futott el a jobbszélen, középre adott és Tisza fordulásból, 17 méterről laposan a kapus kezébe lotte a labdát.
 32. perc: Vezet az FC Fehérvár! Szinte az első akcióból eredményesek voltak piros-kékek. Jobb oldalról ívelt be szögletet Vincze, labdája teljesen tisztán találta Kuttort, aki védhetetlenül fejelt a diósgyőri kapu jobb oldalába. 0-1
 53. perc: Tereánszki-Tóth lohetett, de a lövés pillanatában Máté vetodött a labda útjába, így odalett a helyzet.
 73. perc: Egyenlítenek a hazaiak. Tisza indította Vitelkit a jobb oldalon, aki elrobogott az alapvonalig, középre passzolt, ahol érkezett Egressy, s középrol ballal Tudor lába mellett a kapu közepébe passzolt. 1-1
 75. perc: Kis híján lekopírozta a Diósgyőr előző találatát! Gáspár ugratta ki Vitelkit, aki jobbról passzolt középre, ahol Egressy érkezett újra, beleért a beadásba, amely a léc alatt kötött ki. 2-1
 89. perc: Fehér Zs. szabálytalankodott Tiszával szemben, a megítélt szabadrúgást a sértett csavarta a bal alsóba. 3-1
 90. perc: A gól után reklamáltak a fehérváriak, Kuttor sárga, míg Schwarcz piros lapot kapott szövegért az eset végén.
  A Diósgyor elsősorban második félidei eredményes támadójátékának, és jó cseréinek köszönhette gyozelmét, az FC Fehérvár most kevés alkalommal jutott el a házigazdák kapujáig