Videoton győzelem a Liga kupában a Honvéd ellen

Sorozatban a kilencedik mérkőzését is megnyerte hazai pályán a Videoton labdarúgó csapata. Paolo Sousa együttese ezúttal a Budapest Honvédot győzte le a Ligakupa harmadik fordulójában. A Vidi sikerével csoportja második helyére ugrott. A vége 2-1 a Vidinek, a fehérváriak idén továbbra is veretlenek hazai pályán, legyen szó barátságos, bajnoki, BL vagy Ligakupa mérkőzésről.
Meccsösszefoglaló VIDEÓ a cikkben!
2011.10.06. 00:09 |
Sorozatban a kilencedik mérkőzését is megnyerte hazai pályán a Videoton labdarúgó csapata. Paolo Sousa együttese ezúttal a Budapest Honvédot győzte le a Ligakupa harmadik fordulójában. A Vidi sikerével csoportja második helyére ugrott.

Paolo Sousa több alapemberére nem számíthatott, lévén az első keretből Pajovics (szerb U19), Bozsovics (Montenegró), Elek, Sándor és Gosztonyi (U21) is meghívót kapott a válogatottba. A portugál szakember eddig is lehetőséget biztosított a Ligakupa-meccseken a fiatalok számára, hiszen Király Patrik - aki azóta az NB II-es csapat oszlopos tagja - először épp az MTK otthonában mutatkozhatott be a felnőttek között. Sousa ezúttal is tartotta magát a megszokottakhoz, sőt két ifi játékost is a keretbe jelölt, Kleinheisler László és Paudits Patrik személyében. Utóbbi, Király Patrikkal együtt be is állhatott a Honvéd elleni mérkőzésre.

A találkozó amúgy kiegyenlített csatát hozott legalábbis az első 20 percben ám a Vidiből Evandró egy ollózós mozdulattal jelezte, a hazaiak számára csak a győzelem az elfogadható. Ennek ellenére az első játékrészben nem esett gól, ám izgalmakban és leginkább sárga lapokban nem volt hiány. Sőt, az 56. percben villant a piros is, Johnson Marshal Mfon csúszott oda Evandrónak csúnyán, a játékvezető pedig habozás nélkül kiállította a vétkes kispestit. Az emberelőny azonban nem tartott sokáig, ugyanis Evandró, az Abba ellen elkövetett szabálytalanságáért szintén pirosat kapott, így egyenlő feltételek mellett zajlott a mérkőzés. A 69. percben aztán megtört a jég és gólt szerzett a Vidi, Vasziljevics ugratta ki Nagy Dánielt aki a büntetőterületen belül higgadtan gurított a vendég kapuba. A Honvéd azonban nem sokkal később egyenlített, a visszatérő Torghelle második meccsén második gólját szerezte kispesti színekben.

A Honvéd azonban nem örülhetett sokáig, ugyanis újból emberhátrányba került a csapat, Bjelkanovics buktatta Nikolicsot és második sárgája után kapta is rögtön a pirosat. A hazaiak a mérkőzés végéig nagy nyomás alatt tartották a vendégeket és a ráadásban végül Nikolics révén sikerült megszerezniük a győztes gólt. A vége 2-1 a Vidinek, a fehérváriak idén továbbra is veretlenek hazai pályán, legyen szó barátságos, bajnoki, BL vagy Ligakupa mérkőzésről.

A Videoton második győzelmét aratta, a Honvéd pedig harmadik vereségét szenvedte el, de legalább megszerezte első gólját.