Videoton vereség a Debrecen elleni rangadón

Gyorsan vezetést szerzett a DVSC, Alves parádés cselsorozatot követően egyenlített, de a 47. percben újra a DVSC lőtt gólt. A Vidi hiába birtokolta többet a labdát, a DVSC két nagy lehetőségét gólra tudta váltani és győzött. A Videoton 2001. július 21-én nyert utoljára Debrecenben bajnoki mérkőzésen, ez a mai volt a kilencedik vereségünk zsinórban a civísvárosban.
DVSC - Videoton FC 2-1 (1-1)
2011.08.14. 17:55 |

Már a harmadik percben vezetést szerzett a Loki: Kulcsár kapott remek ívelést, egyedül törhetett kapura, a tizenhatos vonalához érve higgadtan átemelt a kapujából kilépő Tujvel felett, 1-0. Az első negyedórában aktívak voltak a gárdák, magyar szinten komoly volt az iram. Az első félidőben azonban rengeteg hiba csúszott a játékba mindkét oldalon, emiatt kevés valódi gólhelyzet alakult ki. A Vidi fokozatosan vette át a meccs irányítását, de a fölény sokáig meddőnek bizonyult. A 26. percben egy szöglet után Alves lőhetett 10 méterről kapura, de lövése kapu fölé szállt. A Vidinek ugyan akadtak helyzetei a félidő végén, a hazaiak ekkor már inkább a védekezésre koncentráltak, igyekeztek kihúzni a szünetig. Ez azonban nem sikerült, a 41. percben Alves két játékos között lépett ki a baloldalon, majd laposan középre passzolt, az ötösön belül menteni igyekvő Korhut rálőtte a labdát Novakovics hátára, ahonnan a játékszer a kapuba pattant, 1-1.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, mint az első: Loki-góllal. A 47. percben egy szöglet után hibázott a Videoton védelme, Ramos vette le a labdát, majd a bal felsőbe lőtt. A gólvonalon álló Vaskó ugyan még beleért a labdába, de az csak irányt változtatott a fején, 2-1. A debreceniek újabb vezető gólja után Paolo Sosa csapata gyorsan egyenlíthetett volna, az 50. percben Brandao kapott kiváló indítást, de lövése gyengére sikerült, míg egy perc múlva Alves lőhetett jó helyzetben 12 méterről a balösszekötő helyéről, de lapos próbálkozása jócskán a kapu mellett hagyta el a játékteret. A színvonal folyamatosan esett az idő múlásával, egyre kevesebb helyzet és egyre több hiba volt a meccsen, a keménység viszont állandó maradt. Kassai Viktor összesen hat sárgát osztott ki a találkozó hajrájáig. A 88. percben Nikolics lőtt 18 méterről, szemből a kapuval, de Novakovics bravúrral szögletre mentett.