Konferencia-liga - egygólos fehérvári vereség az Omonoia FC otthonában

A Fehérvár FC 1-0-ra kikapott a ciprusi Omonia vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga selejtező harmadik fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén. A nyáron kinevezett Pető Tamás vezetőedző irányításával két-két siker és döntetlen után először szenvedett vereséget a Fehérvár.
Omonia - Fehérvár FC 1-0 (0-0)
2024.08.09. 07:03 |

A Konferencia Liga 3. selejtezőkörének odavágóján a ciprusi Omonoia FC várt a fehérváriakra. A szerdai utazás nem könnyítette meg dolgukat, repülőgépünk nagy késése miatt az eredetileg tervezett koradélután helyett csak késő estére értek Nicosiába.

A kezdő sípszót követően azonnal nekünk rontottak a hazaiak, akik magasan feltolt letámadással kezdtek és gyors akcióikkal rendre helyzeteket teremtettek a fehérvári kapu előtt.

Az első Omonoia-szögletet követően Panagiotou lövése ment mellé, majd Semedo közelijét védte lábbal Tóth Balázs. Nem csökkent a nyomás a kapunkon, a 8. minutumban Semedo az előkészítésben jeleskedett, pontos beadását Stepinski tette rá, Tóth újabb bravúrt mutatott be.

Az első negyedóra után kijöttünk a szorításból, jóval többet volt nálunk a labda.

A 17. percben Christensen tanárian indította Kovács Mátyást, aki nagy helyzetben, kissé balról fölé bombázott. Labdatartással és szemre is tetszetős pontos passzokkal közelítettünk a ciprusi kapuhoz, újabb helyzetet azonban nem tudtunk kialakítani.

Változatos volt a meccs, újra a házigazda került fölénybe.

A remeklő Semedóval nehezen bírtunk, a 28. percben Melnyik csak szabálytalanul tudta megállítani, villant is az első sárga lap a meccsen. A 34. minutumban ismét Stepinski érkezett jól egy beadásra, szerencsére fölé fejelt. A hajrában tovább fokozták a nyomást a ciprusiak, a 39. percben Diounkou beívelésénél Stepinski a védőjét és Tóthot is megelőzve a hosszú kapufára csúsztatott. A szünetet jelző sípszó előtt ugyanez volt a forgatókönyv: a hazai 2-es beadását Stepinski ajtó-ablak helyzetben fölé bólintotta.

A szünetben kettőt cserélt Pető Tamás vezetőedző: Spandler Csaba és Kovács Mátyás helyére új igazolásunk, Ivan Milicevic és Pető Milán érkezett.

Nem változott a meccs képe, továbbra is a hazaiak uralták az összecsapást. Az 54. percben legjobbunk, Tóth Balázs Simic 12 méteres lövését tolta oldalra, majd Semedo éles szögből leadott ismétlését is kikapta a rövidből - két hatalmas bravúr pár másodperc alatt! Christensen révén egy távoli lövéssel veszélyeztettünk, Fabiano a helyén volt.

Az 59. percben góllé érett az Omonoia-fölény: Dionkou beadását Stepinski lőtte a kapuba (1-0).

Vezetőedzőnk újabb cserékkel frissítette csapatát: Bedi Bence és Katona Mátyás helyett Huszti András és a másik új szerzemény, Holender Filip állt be. A 68. percben Gradisar életerős bombáját fogta Fabiano, majd a 76. minutumban utolsó cserelehetőségét is kihasználta Pető Tamás: Nejc Gradiart a diósgyőriek ellen élete első NB I-es találatát szerző Babos Bence váltotta. A végére egy fölészálló fehérvári fejes és hat perc hosszabbítás maradt. Újabb gól nem született, 1-0-s hazai sikerrel ért véget az odavágó.

Szöveg, fotó: fehervarfc.hu