Vidi-játékosok lőtték a győztes gólokat

A felnőtt, és az utánpótlás-válogatott is nyert pénteken, a magyar foci sikeres napként könyvelheti el június 1-ét. Mindkét csapat egy-egy Videoton-játékos találatával nyert: Prágában a debütáló Gyurcsó Ádám, a Sóstói Stadionban pedig Gosztonyi András döntötte el a meccset a hajrában.
2012.06.01. 21:49 |
A felnőtt, és az utánpótlás-válogatott is nyert pénteken, a magyar foci sikeres napként könyvelheti el június 1-ét. És a fehérvári is, hiszen mindkét csapatunk egy-egy Videoton-játékos találatával nyert: Prágában a debütáló Gyurcsó Ádám, a Sóstói Stadionban pedig Gosztonyi András döntötte el a meccset a hajrában.

Időrendben haladva előbb az U-21-es EB-selejtezőt rendezték Székesfehérváron, a magyar válogatott ellenfele Törökország volt. A mieink első pontjaikért hajtottak a csoportban és akadt is helyzetük, de nem használták ki szünetig egyiket sem. Három Videoton-játékos kapott helyet a kezdőben, Szolnoki a védelem jobb oldalán, Gosztonyi és Kovács pedig a középpályán. Főleg utóbbi volt igen agilis, sokszor szabálytalankodtak vele szemben, ő mozgatta támadásban a csapatot. Fordulás után inkább a törökök veszélyeztettek, Gulácsi Péter védett néhány nagyot, majd az utolsó tíz percbe lépve mégis a magyarok szereztek vezetést. Gosztonyi András fektette el a kapust és emelt szépen a bal sarokba. Ezzel Magyarország - Törökország 1-0, már nem nyeretlen az U-21-es válogatott.

Este a felnőttekre nehezebb feladat várt, az egy hét múlva már Európa-bajnoki mérkőzést játszó csehek fogadták Egervári Sándor csapatát. Prágában a közönség jó főpróbát várt a hazaiaktól, ehhez képest Dzsudzsák Balázs szemfüles szabadrúgásával korán vezetéshez jutottak a mieink. Az első félidő közepén vitatható 11-esből egyenlítettek a csehek, majd a második játékrészben olykor nyomasztó labdabirtoklási fölény közepette próbálkoztak a győztes gólt is megszerezni. Itt is főszerep jutott a magyar kapusnak, Bogdán Ádám is bizonyította, hogy ezen a poszton jól állunk. Aztán jött egy másik fiatal, a csereként beküldött Gyurcsó Ádám, aki élete első felnőtt válogatott meccsét örökre emlékezetessé tette azzal, hogy Dzsudzsák remek keresztlabdáját nagyszerűen levette, majd éles szögből tökéletes lövést küldött Peter Cech kapujába. A BL-döntőben három 11-est hárító kapus meg sem tudott mozdulni... Gyurcsó góljával Csehország - Magyarország 1-2 - ennél tökéletesebb bemutatkozás nincs. Hétfőn Írországot fogadja a válogatott Budapesten, ezek után nem lenne meglepő, ha a Vidi szélsője azon a meccsen is lehetőséget kapna.