Jelentős fejlesztések a Traumatológiai Ambulancián - megújult az eszközpark is

A biztonságos betegellátás érdekében jelentősen fejlesztették az eszközparkot a Szent György Kórház baleseti ambulanciáján. A közel 50 millió forintos támogatásból megvalósult felújítás részeként hordágyakat, székeket, mobil műtőslámpákat, bútorzatot, kéziműszer-szetteket, eszközöket vásároltak és kialakítottak két új váróhelységet is.
2019.02.08. 13:54 |
Jelentős fejlesztések a Traumatológiai Ambulancián - megújult az eszközpark is

A fejlesztésekhez az Arconic Alapítvány 50 ezer dollárral, az Alcoa Alapítvány 35 ezer dollárral, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata pedig mintegy 21 millió forinttal járult hozzá.

A Szent György Kórház baleseti ambulanciája napi 24 órán keresztül áll az akut sérült betegek rendelkezésére, 2018-ban több mint 33 ezer beteget láttak el. Az idei évtől a támogatóknak köszönhetően kerülhetett sor a traumatológiai sürgősségi ellátáshoz kapcsolódó eszközpark fejlesztésére és az új, korszerű eljárásrend bevezetésére, amihez a munkatársak továbbképzésére is szükség volt.

 A baleseti ambulanciára beszereztek több műtőlámpát, műtőasztal, nagyfrekvenciás sebészeti vágókészüléket, sebészeti kéziműszereket, vértelenítő mandzsettát, speciális, röntgenezhető beteghordó kocsikat, vizsgálóágyakat, a gerincsérült betegek speciális mozgatására alkalmas, un. medical boardot és forgószékeket is.  A baleseti ambulancia fejlesztését szolgálja az ATLS (Advanced Trauma Life Support) protokoll bevezetése is, amely egy olyan bizonyítékokon alapuló rendszer, amelyet az American College of Surgeons fejlesztett ki. A sürgősségi ellátásban világszerte sikeresen alkalmazott program fő törekvése, hogy új, korszerű eljárásrend szerint kezdje meg az életveszélyes állapotban lévő sérültek elsődleges ellátását, állapotuk stabilizálását, az angol újraélesztési ABC mintájára. Az ATLS - program az orvosok számára életmentő eljárásokkal kapcsolatos speciális szaktudást ad, a többnapos angol nyelvű tanfolyamon a Szent György Kórház több szakorvosa vett részt és végezte el azt sikeresen.

Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, a kórházfejlesztésre hatályos kormánydöntés van, az első jelentős forrás pedig pénzügyileg is rendelkezésre áll a beruházás elkezdéséhez.

A fejlesztések kapcsán Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott az Alcoa Alapítványnak és az Arconic Alapítványnak a támogatásért, kiemelve, hogy a XXI. században a gazdaságfejlesztés elképzelhetetlen jó minőségű egészségügyi ellátás és az ahhoz szükséges infrastruktúra és eszközpark nélkül. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a város 2019-es költségvetésének tervezetében is szerepel egy jelentős fejlesztési és lakhatási támogatás a Szent György Kórház javára és szerepel annak az önkormányzati vállalásnak az összege is, ami a kórház légkondicionáló berendezéseinek cseréjéhez járul hozzá. 

Cser-Palkovics András polgármester szólt arról is, hogy nem született olyan döntés, ami szerint nem épül meg a Szent György Kórház új belgyógyászati tömbje. "A műszaki tartalom és az ár kérdésében voltak a kormánynak kérdései, ez természetes, hiszen közpénzből épül ez a tömb is." - tette hozzá. Hangsúlyozta, hogy a kórházfejlesztésre hatályos kormánydöntés van, az első jelentős forrás pénzügyileg is rendelkezésre áll a beruházás elkezdéséhez, hamarosan pedig a teljes ütemtervet is a nyilvánosság elé tárják. 

Dr. Reiber István, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház orvosigazgatója a baleseti ambulancia fejlesztése kapcsán kiemelte, hogy "a székesfehérváriak és az itt működő világcégek mernek álmodni, a jövőbe látni és tesznek is az álmaik megvalósulásáért." A kórház vezetése és dolgozói nevében köszönetet mondott az Arconicnak, az Alcoának és Székesfehérvár Önkormányzatának azért, hogy hozzájárultak a betegellátás biztonságának javulásához.

A támogatók közül Horváth Tamás, az Arconic-Köfém Kft. vezérigazgató-helyettese kiemelte, hogy az Arconic Alapítvány fő célkitűzései között szerepel az egészségügy fejlesztése, ennek érdekében támogatják évek óta a Dunántúl legnagyobb kórházát. Hozzátette, hogy régi együttműködés van a Szent György Kórház és az alapítvány között és további projektekben működnek majd együtt a jövőben is.

Kiss Szabolcs, az Alcoa Shared Services Hungary Kft. ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy 2016 óta az Alcoa a korábbinál jóval kisebb cégként van jelen Magyarországon, ennek ellenére fontos számukra a társadalmi felelősségvállalás. Hozzátette, hogy a fejlesztéssel korszerű ambulancia kialakításához járultak hozzá, ami nemcsak a betegeknek jó, hanem az ott dolgozók munkakörülményeit is jelentősen javítja.

A közel 50 millió forintos támogatásból megvalósult felújítás részleteit Dr. Szarvas József, a Traumatológia osztályvezető főorvosa ismertette. Elmondta, hogy a korszerű, országos szinten újdonságnak számító betegbehívó-rendszer kialakítása mellett az ambulancia külseje és eszközparkja is megújulhatott. Hordágyakat, székeket, mobil műtőslámpákat, bútorzatot, kéziműszer-szetteket, eszközöket vásároltak. Kialakítottak két új váróhelységet, lecserélték a burkolatokat. Továbbá a támogatás terhére négy szakorvos nemzetközi ATLS képzésben vehetett részt.

Városfejlesztés

  1. Az üzempróbák is befejeződtek

    Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.

    2024.12.25.
  2. Iskolafelújítás a megvalósulás útján

    A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.

    2024.12.18.
  3. Megnyílt a szárazréti bölcsőde

    Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.

    2024.12.13.
  4. Új iskolabútorok

    Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.

    2024.12.10.