Visszavágott az Albacomp a Komarno csapatának

Körülbelül ezerötszáz néző volt kíváncsi az Albacomp első hazai felkészülési mérkőzésére. Jól kezdett az Alba főleg Heindlein és Keller gyártották a pontokat. 16-7-nél kért időt először a Komárnó mestere. Szépen védekezett a hazai csapat, meg is lett az eredménye. Sok gyors indításból tudott az Albacomp könnyű kosarakat szerezni, 26-14 lett az első negyed vége. Végül magabiztos játékkal nyerte meg első hazai felkészülési mérkőzését az Albacomp csapata.
Albacomp - Komarno 88-67 (26-14, 18-16, 23-22, 21-15)
2011.09.01. 00:53 |

A második negyedben kiegyenlítettebb lett a küzdelem, ami főleg annak volt köszönhető, hogy a fehérváriak látványosan többen hibáztak ebben a negyedben. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy a második negyedben nagyon sok lehetőséget kaptak a fiatalok is, illetve, két percig talán nem is volt ugyanaz az ötös fent a pályán. 44-30 lett a félidei eredmény.

A harmadik játékrészben is szép megoldásokat láthattak a gáz utcai csarnok nézői. A Komárnó feljavult dobószázaléka miatt azonban tartani tudták a lépést. 67-52 lett a harmadik negyed vége. Az utolsó játékrész sem hozott meglepetést, magabiztos játékával 88-67–re nyerte meg első hazai felkészülési mérkőzését az Albacomp csapata. Keller Ákos továbbra is kirobbanó formában, szinte megállíthatatlannak bizonyult a vendégek védelmének. Ákos 24 pontot dobott 10 lepattanót szedett és adott 3 gólpasszt. Ezzel a dupla-dupla teljesítményével a mezőnyből kiemelkedve 34 IBM pontot gyűjtött be.