-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
"Vivát, vivát Beatrix a magyar királyné!"
"Vivát, vivát Beatrix a magyar királyné!" - hangzott el számos alkalommal a Városház téren. A két napos királyi esküvő programsorozat a végéhez ért és összeházasodott Mátyás király és Beatrix hercegnő a város főterén. A történelmi színjátékban az esküvő után a lakoma következett, amelyből az urakon kívül a nép is kapott kóstolót. A vacsora alatt pedig udvari bolondok, zenészek és tűztáncosok szórakoztatták a királyi párt és a közönségüket. (Tekintse meg képgalériánkat!)
Színes forgatag és hömpölygő tömeg várta a mai napon is a Mátyás királyt alakító Keller Jánost a főtéren. A színész, mint előtte több évszázaddal Mátyás király is tette kíséretével elvonult Danis Livia Sugárkáért, azaz Beatrix hercegnőért szálláshelyére. A királyi menet ezek után visszatért a főtérre, ahol az esküvőt, majd az ünnepi lakomát rendezték.
Az esküvőt megelőzően került sor a koronázási szertartásra, mikor is Beatrix hercegnő levette az olasz királyság palástját, és helyette felvette a magyart, majd Magyarország nádora (Matus György) fejére helyezte a Magyar Koronát, majd a pár a veszprémi püspök és a nép színe előtt mondta ki a boldogító igent. Az első csókot, pedig a harcművészek és a nép, "vivát" kiáltásai kísérték.
Az esküvőt a lakoma követte, ahol felszolgáltak a kornak megfelelő tálalásban a halat, vadat, baromfit és számos úri falatot. A lakoma alatt az udvari bohócok adták elő szonettjeiket és zenés táncos műsoraikat, majd az asszonyok kórusa szórakoztatta a falatozó népet. Ezt követően tűztáncosok mutattak be látványos produkciót a színpadon, majd a lakoma végeztével a király és a királyné elvonult a hajlékába…