Vizilabda gála az olimpiai bajnokokkal

Az olimpiai bajnok magyar vizilabda válogatott az Indesit Vizilabda Roadshow keretében ma este a Fehérvár Poló SE fiataljaival játszott a székesfehérvári Városi Uszodában. A telt házas gálán fantasztikus gólokat és nagyszerű megoldásokat láthatott a közönség. A fehérvári fiatal pólósok számára örökélményt nyújtott az október 6-i este. A magyar válogatott vegyes összeállításban 21-16-ra győzött. A kétszeres olimpiai bajnok magyar válogatott szinte teljes kerettel érkezett Székesfehérvárra. A csapatkapitány Benedek Tibor mellett itt volt Biros Péter, Fodor Rajmund, Gergely István, Kiss Gergely, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás, Szécsi Zoltán és Vári Attila.

2004.10.07. 00:49 |

Az olimpiai bajnok magyar vizilabda válogatott az Indesit Vizilabda Roadshow keretében ma este a Fehérvár Poló SE fiataljaival játszott a székesfehérvári Városi Uszodában. A telt házas gálán fantasztikus gólokat és nagyszerű megoldásokat láthatott a közönség. A fehérvári fiatal pólósok számára örökélményt nyújtott az október 6-i este. A magyar válogatott vegyes összeállításban 21-16-ra győzött.

A kétszeres olimpiai bajnok magyar válogatott szinte teljes kerettel érkezett Székesfehérvárra. A csapatkapitány Benedek Tibor mellett itt volt Biros Péter, Fodor Rajmund, Gergely István, Kiss Gergely, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás, Szécsi Zoltán és Vári Attila. Az "aranyos csapatból" Kásás Tamás, Madaras Norbert és Varga Tamás, illetve a sikeredző Kemény Dénes hiányzott.

Az első két negyedben a juniorok játszottak a válogatott ellen, a két játékrész után 12-7 volt az állás Benedekék javára. Számos szép megoldás szórakoztatta a közönséget, így a második negyed elején, amikor a fehérvári Ritter József 4 m-esét Gergely kapus lábbal védte. Természetesen Kissék hagyták a hazaiakat is gólokat szerezni.

A harmadik negyedet már két vegyes csapat kezdte meg. A válogatott játszott egymás ellen, a fehérváriak kiegészítésével. Ezt a játékrészt 6-5-re a fehérek nyerték meg, Ritter három gólt szerzett, de Popovics és Bencsik is szórta a gólokat.

Az utolsó negyedben a legkisebbek játszottak a felnőttek ellen, 13-an 6 ellen. Ezt a kicsik nyerték 4-3-ra. A fehérváriak kapujába Benedek Tibor, míg a válogatott kapujában Molnár Tamás állt.

A fantasztikus gálamérkőzésen végül a nagyrészt a magyar válogatottakból álló csapat nyert 21-16-ra. A közönség felállva vastapssal köszönte meg az aranycsapatnak a játékot és az olimpiai bajnoki címet. A mérkőzés után a fiúk hosszú ideig osztogatták az autogrammokat és álltak fotózáshoz. Köszönjük fiúk...