Volán győzelem az ICEHL-ben az Asiago ellen

Hydro Fehérvár AV19 a MET MET Arénában aratott magabiztos győzelmet az Asiago ellen, a győzelemhez kellettek a kapusbravúrok is, Horváth Dominik kiváló formában védte a Volán hálóját. A Hydro Fehérvár AV19 győzelmével újra a top6-ba került a tabellán.
Hydro Fehérvár AV19–Asiago 4-1
2024.10.12. 20:24 |

A Hydro Fehérvár AV19 összeállítása: Horváth D. (Melnyicsuk) – Gaunce, Campbell, Sebők, Hári, Kuralt – Atkinson, Messner, Erdély, Bartalis, Brown – Stipsicz, Stajnoch, Ambrus G., Berger, Cheek – Kiss R., Kulmala, Magosi, Németh K., Mihály Á.

A 17. percben harcos korongszerzést követően a palánk mellől Cameron Gaunce indította a berobbanó Trevor Cheeket, aki elsőre elütött a korong felett, másodjára viszont nullszögből okosan a kapusra lőtt, akiről bepattant a pakk (1-0)

A 35. percben sikerült megduplázni az előnyt: Bartalis István megkerülte a kaput, a védők és a kapus figyelmét is magára vonta, remekül visszapasszolt, az érkező Erdélynek csak az üres kapuba kellett helyeznie (2-0).

Emberelőnyben a 48. percben gyors korongjáratással sikerült kimozgatni a vendégvédelmet, Hári emelése kijött a bal kapuvasról, Sebők Balázs pedig a gólvonal mögé kotorta a kipattanót (3-0).

Két és fél perccel a vége előtt lekorcsolyázott Fazio, Gaunce pedig kisbüntetést kapott. Hat a négyben egy kijátszott akció végén Matteo Gennaro izgalmassá tette a hajrát (3-1).

A slusszpoén a Voláné volt; fél perccel a vége előtt Campbell a saját harmadából emelt az üres kapuba, beállítva a végeredményt (4-1).

A Hydro Fehérvár AV19 jó meccsen, magabiztos győzelemmel újra a top6-ba került a tabellán.