Volt fordulat bőven, végre megint nyert a Sapa Fehérvár

Két innsbrucki gólra három fehérvári - ez volt az ismétlődő koreográfia az EBEL szezonbéli utolsó fehérvári mérkőzésén. A rájátszásba jutásra már esélytelen csapatok közönségszórakoztató, gólgazdag meccset játszottak, a Volán öt vereség után győzelemmel búcsúzott közönségétől. Hat játékos lőtte a hat gólt, a második sorból mindhárom csatár betalált.
Sapa Fehérvár AV19 - Innsbruck 6-5 (3-2, 2-2, 1-1)
2013.02.19. 21:28 |

Ha a playoff-remények el is szálltak, azt joggal várta a fehérvári közönség, hogy végre nyer egy meccset a középszakaszban itthon is a Volán - mikor, ha nem a ligautolsó ellen, a szezon utolsó hazai találkozóján? Ehhez képest 9 perc játék után már 2-0 volt az Innsbrucknak... Persze ők is felszabadultan játszhattak, tét számukra sem volt, és a Fehérvár is megmutatta, hogy alkalmas szórakoztató hokira ez a szituáció. A 17. percben 23 másodperc alatt Banham és Bailey is betalált, egy perccel a negyed vége előtt pedig a játékával és szellemiségével még mindig példamutató nagy öreg, Sille Tamás már a Volánt juttatta vezetéshez.
 Nem kizárt, hogy ez volt a válogatott bekk utolsó fehérvári meccse (bár elnézve a játékát, negyvenkét év ide vagy oda, nem lóg ki a csapatból), miatta is illett győzni - de az Innsbruck úgy kezdte a második harmadot is, ahogy az elsőt: két góllal. A koreográfia szerint erre három fehérvárinak kellett következnie, és Novák, Metcalfe valamint Sikorcin révén jött is, utóbbi már a harmadik harmadban alakította 6-4-re az állást. A második sorból tehát mindhárom csatár betalált, és nem lehetett panasz az elsőre sem - csak az korábban elsőnek számító harmadik maradt adós a góllal, és Vas vagy Sofron találatai bizony nem először hiányoztak. Igaz, a végeredmény szempontjából ezúttal nem, mert még egy osztrák gól esett ugyan, ám hosszú idő után először ismét nyert Jan Neliba csapata. Az EBEL-szezon Ljubljanában zárul, utána kedződhet a felkészülés a válogatottaknak a vébére, a csaptnak a kupadöntőre - és a klubnak a következő idényre.
 Utóbbival kapcsolatban Ocskay Gábor szakosztály-igazgató elmondta, vannak elképzelések külföldön játszó magyar játékosok hazacsábítására (Kóger Danit említette név szerint), és mindenképpen a mostaninál jobb légiós-választásban reménykednek, de egyelőre még az irányvonal meghatározása van hátra. "Személyi ügyekben necsak a játékosok tekintetében kell dönteni, és ismerni kell a város elképzeléseit is a következő idénnyel kapcsolatban. Az biztos, hogy az akadémiáról jönniük kell a fiataloknak, akiknek talán még nagy kihívás az EBEL, de azért indult be a képzésük, hogy belőlük meríthessen majd a nagycsapat. Nagyon sokan hokiznak ma Fehérváron, ugyancsak széles a közönség bázisa, amelyet mindenképpen meg kell tartani" - van tehát jövőkép, és Ocskay Gábor, ahogy tőle megszoktuk, utolsó csepp enegriájával is azon fog dolgozni segítőivel, hogy a magyar jégkorong zászlóshajója továbbra is a székesfehérvári csapat legyen.
Gl.: Banham, Bailey, Sille, Novák, Metcalfe, Sikorcin